2017. április 29. - Péter
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom
DXN termékek Az örök szerelem lakatja
Női Portál
2017. április 29. - Péter
RSS hírcsatornák Pinterest Tweet
Megosztom

Fórum

Hirdetés

Gyorskeresés

Keresés a topic-címek között:
Keresés a hozzászólók között:
Vissza a fórum nyitólapra Hozzászólások időrendben Legfrissebb legfelül Hozzáadás a kedvencekhez
Közérzet » Ötvenen túliak társasága (12952 hsz.) Új hozzászólás
Tudnivalók Kedvenc témáim Topic indítása
«« elejére « előző következő » végére »»
mütyűr (Topikindító) 2006-09-16 22:03:15 Válasz erre
Örülök, hogy végre megalakulhat ez a fórum, mert én már mindenhol keresem a volt osztálytársaimat, de senkit nem találok a neten. Remélem itt sikerül. 1965-ben érettségiztünk a XVII. kerületi gimiben. A becenevem ott is mütyűr volt. Mi vidékre költöztünk a férjemmel, aki szintén osztálytársunk volt. Sajnos így elszakadtunk a többiektől, szinte semmit nem tudunk róluk. Remélem valaki rám ismer, és válaszol. Az nagyon szuper lenne.
arany52 2017-04-29 17:49:26 Válasz erre

Cipruska, remek lehetett ez a kis kikapcsolódás és uszkálás. Mély vizbe én se mertem soha egyedül bemenni. Jól usztam, de a tudat, hogy nem tudok leállni, mindig idegesített.

Gyomorrontásom hamar elmúlott, viszont a szemem már három napja nagyon rossz . A szemkörüli izmok remegnek. Régen is volt ilyen, olyan jó 17 éve és akkor akkupunkturával kigyógyítottak. Most lánykám látott a környéken akkupunkturás rendelést , rá fog kérdezni, hogy vállalnának -e. Nem bizom bennük annyira, mint régi orvosomban, aki Kínában tanulta, remekül művelte, diplomaták jártak hozzá és orvosnak is kiemelkedő volt, de ő ha még egyáltalában él, akkor is kizárt , hogy rendeljen. Valamit meg kell próbálni, mert nagyon kikészít idegileg.

Zöldborsós - tejszínes csirkecombot készítettem két napra, sikere volt. Hétfőre lányka rántott csirkecombot rendelt. Finom a húsleves is és milyen jó lesz majd a szölőben, csak idő legyen kellemes. Timi megint kirándulni készül barátokkal, ők is jó időért drukkolnak.

Lehallgattam minden sorozatomat, de most szó szerint csak hallgattam az okostelefonról. Fél élvezet, de semminél több.
Szép ünnepi napokat kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-04-29 08:59:15 Válasz erre

Köszönöm szépen Aranyka, hogy megírtad mit kell tennem a géppel. Remélem ez a művelet nekem is sikerülni fog.

A gyomorrontás nagyon nem jó, de reméljük, hogy mielőbb túl leszel rajta.

Még szerencse, hogy ilyen talpraesett kislányod van, és nem hagyta magát, így ügyesen elintézte, hogy ők számoltak rosszul Neked. Gondolom, hogy azért elnézést nem kértek, ezért, hogy ilyen idegességen kellett átmennetek.

Jó volt ez a kis pihenés nagyon. Erre minden embernek szüksége lenne! A települést együtt találtuk ki, de a knkrét helyet én választottam. Ott a gyógyvízen kívül úszómedence is volt, és gondoltam, hogy kell, hogy mozoghassunk is. No, ott derült ki, hogy a medence vize engem teljesen ellep, így egyedül nem is merészkedtem bele. A párom mellettem úszott, és így én is jól éreztem magam. Sajnáltamőt, mert ő sokkal gyorsabban úszik, de a kedvemért mellettem haladt. Azt mondta, hogy tudok én úszni, csak nagyon félek aholnem ér le a lábam, de ezt én magamtól is tudom. persze ez az úszás csak mellen van, más úszásnemet megpróbálni sincs bátorságom.

Most fő egy kis húsleves, jó lesz holnapra is. 1.-én ha az idő engedi a szőlőjébe megyünk, és ott főzünk.

Nagyon jó hétvégét kívánok!

ölellek: ciprus

arany52 2017-04-25 10:32:40 Válasz erre

Cipruska, érdekes lehetett a film amit megnéztél, majd én is utánanézek, biztosan ismétlik, vagy fent van a neten.

Nem tudom , hogy a gépeden szoktad -e a böngésző előzményeket és cookie-kat törölni, mert ha ezek felhalmozódnak, akkor lassítják a gépet. Ha nem, akkor könnyen segíthetsz rajta . A oldal jobb sarkán van egy kis gépcsavar kinézetű jel, arra klikk és bejön egy ablak. Itt a beállításokra mész. Megint kiugrik egy ablak, ezen a törlésre, új ablak - újra törlés és Ok. Ezután látod egy vizszintes színes vonal képében, amely szalad, hogy tisztítja a gépet. Utána sokkal gyorsabb szokott lenni. Ha ez elég , meguszod a szerelőt, aki kicsit rendbehozza a gépet, ezt is ráfog, azt is, hogy meg kellett csinálni és lehet fizetni. Nem hinném , hogy újra kell telepíteni, nem olyan régi géped van.

Rossz éjszakám volt, kaptam megint egy erős gyomorrontást, egész éjjel futkostam, még most reggel is kavarog a gyomrom. Két napja csináltam tejfölös-sajtos-sonkás tésztát, ami magában is nehéz, de én balga megettem a maradékot. Fene kényes gyomrom csak a friss ételt bírja. No de ma rántott leves lesz és burgonya és remélem pár nap alatt túl leszek rajta.

Másik dolog: lánykám ma ment a NAV-hoz intézni, hogy miért is kell nekem 6 ezret fizetni? Első körben azt mondták, hogy rajta van, hogy kell és a meghatalmazás nem jó, mert nem elég részletes, össze is tépheti. Nem az első meghatalmazás , amit írtam, persze, hogy jó . Szerencsére lányom nem tágított, jött egy másik ügyintéző, utánanézett a dolgoknak, tévedés az egész O-ás vagyok, nem kell befizetni semmit. Ha nem ilyen talpraesett Timi akkor fizetünk a semmiért. Örömében, hogy ez sikerült, ment is ki a temetőbe. Elől pár tő virágot szeretne beültetni, körbe pedig a Borostyánt. Most már talán nem fagy ki..
Kellemes napot kívánok!

Ölel: Arany

hamisciprus 2017-04-25 06:23:19 Válasz erre

Szép jó reggelt!

Mostanában mindig korán felébredek, de sebaj, ilyenkor netezek, olvasok, és persze megiszom a reggeli kávémat.

Nagyon finom lehet így a hús darálva megsütve így, ahogy elkészíted.

Láttam az M+ csatornán vasárnap este 9.-kor kezdődött egy nagyon érdekes filmet. A rítus volt a címe, és ördögűzéssel foglalkozott. Állítólag az USA.-ban most is vannak olyanok, akik ezzel foglalkoznak. Ezt a végén írták ki. Dióhéjban arról szól, hogy egy fiatal férfi papnak tanul, de nem érzi azt, hogy ő hisz istenben, ezért nem akarja, hogy felszenteljék. Az egyik pap, aki tanította őt azt mondja neki, hogy menjen el az ő egyik barátjához, beszélgessen el vele, és ha még mindig úgy érzi, akkor elfogadja, hogy nem akar pap lenni, és akkor bármi lehet azonkívűl. A fiatal elmegy ehhez az idős paphoz, aki ördögűzéssel foglalkozik. Nem hisz ebben a dologban, de látja mi történik, sőt megszállja az ördög az öreget is, és ő az, aki kiűzi belőle úgy, ahogy az öregtől látta. Végül felszentelteti magát, mert kiderül, hogy ördögűzéssel csak az tud foglalkozni, aki istenhívő. Közben persze sok minden más is történik. Úgy tudom, hogy van ilyen csatornád, ha ismételnék nézd meg, mert nagyon érdekes.

Mostanában eléggé lelassult a laptopom. Újra kell ilyenkor telepíteni? Azt hallottam. Ha így van, jövő héten elviszem szerelőhöz, mert ezt én nem tudok megcsinálni.

arany52 2017-04-24 18:24:38 Válasz erre

Cipruska, én is olvastam a facebookon a szép kritikát keresztfiadról, állítólag másfél órát csak ő szerepel a darabban. Fárasztó lehet és nagy koncentrációt igényelhet. Öröm a családnak, hogy ilyen sikeres.

Tarjából nehezebb puha rántott húst készíteni, azért álltam már én is rá a csirkemellre, vagy csirkecombra, de abból a filézett a legjobb. Nem kell olyan sokáig főzni és biztosan elrágható. Persze azért az ember vágyik sertéshúsra is. A héten sertés darálthúsból szeretnék rántott húst készíteni, ez is jóval puhább , csak nehezebb a panírozása. Összeállítás után beteszem a hűtőbe pár órára , hogy kicsit megfagyjon és utána minden kis golyót lisztezett deszkán nyújtúfával kicsit meglapítom, ezután már lisztbe nem is kell mártani,csak tojásba és prézlibe. Azonnal sütöm is , nehogy felengedjen és a forró olajban szétessen.
Ma már kicsit kellemesebb idő volt, de nem tudom miért még mindig úgy fáztam, hogy bekapcsolva hagytam a konvektort.

Leányzóm pihen a hajnali műszak után, mert holnap is korán kell kelni, csak reggel van nyitva az adóhivatal. Onnan tervezi, hogy kiugrik a temetőbe, mert egy irányban van.
Szép estét kívánok!

hamisciprus 2017-04-24 09:31:15 Válasz erre

Nem tudtam Aranykám, hogy Timike koraszülött volt, igazán okos, szép felnőtté cseperedett! A szemünk érzékenységét meg el kell viselni, a fehér bőrére pedig megtanult vigyázni. ha napsütés van, én is bekenem az arcomat- a többit ugye a ruha takarja- napvédő krémmel, mert ha le nem is égne amíg egy-egy órát hjárkálok, láttam már, hogy van akinek foltosodik a naptól idős korban. Így hátha megúszom. Sajnos elég drágák ezek a készítmények.

Hát ez csakugyan érdekes, hogy aki nyugdíjból él, és más jövedelme nincs annak hogy tud így számolni a NAV. Reméljük, hogy ez valami félreértés lesz. Jó, hogy ezt a lánykád el tudja intézni.

Tegnap tarjából készítettünk rántott húst petrezselymes krumplival, de tovább kell sütni, mint a csirkemellet, így majdnem kifogott rajtam, de ízletes finom lett. A krumplit meg bármennyire szeretem, igyekszem keveset fogyasztani belőle.

A facén eddig már kétszer is olvastam a keresztfiamról, szép kritikát kapott, örültem neki nagyon. Biztosan írtam már, hogy a kövtekező előadásra mi is megyünk a húgommal, és a nővéremmel.

Szép hetet kívánok!

arany52 2017-04-23 13:46:25 Válasz erre

Igen Cipruska, Timi szőkésbarna hajú , fehér bőrű és sohase sül le, mert ha napon marad, akkor mindjárt leég, de nagyon csúnyán. Most már vigyáz magára, de gyerekkorában volt hogy táborban annyira leégett, hogy égési sérülésre használt sprayt kellett használni és a háta szeplős maradt. Világos bőrű és szeműek érzékenyebbek. A szemében pedig sajnos gyengék az erek, koraszülőtt és még nem fejlődött a szeme és tüdeje kellőképen ki. Az inkubátor se tett jót. Mindnyájunknak megvan az érzékenysége, de a szem nálunk családi. Minden bajunk van vele.

Néztem én is a Barátok közt-et és Félixre tippeltem, hogy feltehetően ő vitte el Ludwigot. Benne vagyok egy B.K. Fórumban, ahol még mindig nem biztosak halálában, lehet még valami csavar. Ági az azonosítás ellenére is igencsak menekülne külföldre. No majd meglátjuk mennyire furfangosak a forgatókönyv irók.

A török sorozatokat nem tudtam lenézni, ma délelőtt is elment a főzéssel, a héten meg a mosogatólefolyóval szenvedtem. Eldugult és lányka teljesen szétszedte , megtisztította és össze is ragasztotta, visszarakta. Tegnap ennek örömére mosogattam és bekapcsoltam a mosógépet is, ami szintén oda van kötve. Majdnem eláztattam a lakást. Jött a szomszéd, kinek feleségét sokban segítem és pumpával olyan férfiasan rendehozta, mégiscsak erősebb keze van. Úgy néz ki , most rendben van, de délután lefuttatunk egy mosást és megnézzük lemegye-e a szennyvíz.

Cipruska, igyadd csak nyugodtan az egy üveg sört, nem árt az, még egészséges is, a komló nyugtat és altató hatása van. Drága Édesapám is egy üveggel ivott naponta, felet ebédhez, felet vacsorához, pedig volt neki betegsége bőven. Többet soha, de ez az egy jól esett neki.

Végre kisütött a nap, de erős szél van. Lányka ültetni akart menni a temetőbe, de keddre hagyta . Mennie kel a NAV-hoz , mert rámijesztettek, kijött egy papír 62 ezer adóbefizetéssel. Hogy mire és miért, azt nem tudom és nem is tudtam kideríteni, mert nincs adóköteles jövedelmem. Telefonáltam több helyre is, de csak annyit mondtak, hogy menjek be, majd utánanéznek. Én nem megyek, mert az taxi költség, meghatalmazással Timi megy és igen reménykedem, hogy tévedés. Ha azt mondják, hogy be kell fizetni, akkor nincs mese, velük nem lehet vitatkozni. Mindig van idegeskedés.

Kellemes hétvégét kívánva, ölel: Arany

hamisciprus 2017-04-22 09:58:14 Válasz erre

Köszönöm szépen Aranyka, hogy megírtad a közlekedést. Tudod, hogy nem tudok igazán tájékozódni a fővárosban, de így én is képben leszek.

Ugye Timikének is világos színű a szeme? A világos szeműek érzékenyebbek mindenre. A széltő, erős napsütéstől, huzattól, a neonvilágítástól- ezek ma már nem nagyon v annak- gyullad be az enyém is, és gyakran vörös is. Elég, ha este sokáig olvasok, vagy nézem a tv.-t Az ő szeme is kifáradhat, hiszen sokszor szinte hajnalban kell felkelnie.

Tegnap megnéztem a B.k.-t. Kiderül, hogy Ludvigot Ágnestől a pszichológusnő pasija menekítette ki, mert nem bírta nézni, hogy Ágnes mit művel vele. Stella várja az édesanyját, de még nem érkezik meg, őt felveszik abba a jó iskolába, ahová felvételizett.

Itt ma borongós idő van, de legalább nincs hideg.

Képzeld, mostanában néha veszek egy doboz sört, és olyan jól esik, hogy megiszom. Csak azt nem tudom, hogy ez nem emeli-e fel a vércukrot olyankor.

Kellemes hétvégét kívánok!

arany52 2017-04-21 15:59:29 Válasz erre

Cipruska, micsoda meglepetés lesz keresztfiadnak . Nagy lesz az öröm, hogy lát Titeket a színházba. Irom is az utat, 49-es villamossal kell menni Deák Ferenc térig és utána pár perc gyalog, akár Paula Edeútról, vagy Székely Mihály utról közelítitek meg. Olyan 40 perc az út. Annyit mindenféleképpen rá kell számolni .

Jó lehetett a köny, hogy 409 oldalt egyszerre ki tudtál olvasni . Sajnos én már ilyenre nem vállalkozom. Most fejeztem be egy könyvet, ez is 500 oldal volt, de hosszabb ideje olvastam . Nagyon kimerült tőle a szemem, így most pár hétig szünetet tartok. Tegnap szúrt a szemem és dőlt a könny belőle. A Jóban rosszbant is csak telefonról hallgattam le, elég is volt ennyi, hiszen ismerem a szereplőket. Barátok közt-nek nem tudtam ellenállni és egész éjjel fogtam a szemem. Két török sorozatot majd hétvégén hallgatom le, Szulejmán szereplőit hangról is ismerem, Szultána nehezebb lesz, nem tudom hangról ahzonosítani, ki beszél.
Idő kellemetlen és több valószínű, hogy meg is fáztam kicsit, az is rátesz a könnyezésre. Lányom vett vitaminokat, abból szedek. Neki is bevérzett újból a szeme, nagyon csúnya . Nem tudnak vele orvosok mit kezdeni, gyenge a szeme érrendszere. Úgy látszik, hogy családi dolog nálunk a sokféle szembetegség.
Kellemes napot kívánok!

hamisciprus 2017-04-21 12:04:13 Válasz erre

Aranyka, most tudtam meg, hogy a keresztfiam mint vendégművész szerepel ma lesz este a premier az Újszínház stúdiószínpadán. A darab címe: Megszámláltatott fák Minden jegy elkelt, mi összeszervezkedtünk a húgommal, és máj. 11.-én lesz a következő előadás. A nővérünkre rábíztuk, hogy akkorra vegyen nekünk jegyet.

A keresztfiamnak ez meglepetés lesz, hogy látjuk őt, így neki nem szólunk róla. Ha mi a Stadionok buszmegállóba érkezünk, hogy jutunk el a színházba? Azt tudom, hogy a balettintézet és az Operaház közelében van. Paulai Ede út 35, a stúdió megközelíthető a Székely Mihály út 3 szám felől is.

Te fővárosi lévén biztosan tudod. A nővérem kijön elénk, és nála fogunk aludni, de én is szeretnék tisztában lenni vele.

köszönöm szépen előre is, ha megírod.

«« elejére « előző következő » végére »»
Hirdetés
loading...

Személyre szabott horoszkóp ingyen!

Add meg a születésed időpontját!

Év: Hó: Nap:

óra perc mp

vagy napszakot:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Top 3 olvasnivaló

Vonzd be a szeretetet és a bőséget a Feng Shui segítségével - Nem is hinnéd, milyen egyszerű!

Vonzd be a szeretetet és a bőséget a Feng Shui segítségével - Nem is hinnéd, milyen egyszerű!

A Feng Shui lényege, hogy leegyszerűsítse az életet, és minden újra harmonikus és szép legyen. Bármely jól elhelyezett tárgy harmóniát közvetít, amely azonnal széppé válik. Egyik főelve, az a gondolat, hogy mindennek megvan az ellentétes párja, amelyet yinnek és yangnak hívunk. Attól, hogy valami negatív pólusú még nem biztos, hogy rossz is, csak épp a pozitív pólus ellentéte. 

Tovább »
5 dolog, ami felett nincs hatalmad - Fogadd már el ahhoz, hogy boldog lehess!

5 dolog, ami felett nincs hatalmad - Fogadd már el ahhoz, hogy boldog lehess!

Bármennyire is szeretnénk uralkodni minden és főleg efelett az 5 dolog felett még mindig nincs ennyi hatalmunk. Kivéve persze, ha szuper tehetséges tudósok vagyunk vagy kőgazdag befolyásos személyek. Ám tetszik vagy sem, el kell fogadnunk a tényeket, mert sok esetben ez a kulcs a boldog és békés életünknek. Szóval, mi ez az 5 dolog, amit ideje volna elengedned, hogy uralkodj felette?

Tovább »
Képválasztó a hatodik érzékeddel - Avagy ismerd meg személyiséged jelentős pontjait

Képválasztó a hatodik érzékeddel - Avagy ismerd meg személyiséged jelentős pontjait

Mindenki hallott már a hatodik érzékről, vagy a női megérzésekről. Nos, itt az alkalom, hogy most használd is a mélyen rejlő képességeidet, hogy jobban megismerd magad és kiderüljenek olyan tulajdonságaid, amikről esetleg nem is tudtál! Nézd meg a képeket, és válaszd ki azt az egyet, amelyről úgy érzel, hogy a legközelebb áll hozzád!

Tovább »

Kalkulátor

Meditációs technikák

A meditáció megnyugtatja a testet, a lelket, és ellazít. És ha még nyugodt, csendes környezet is párosul hozzá, akkor igazi kikapcsolódást nyújt. Válaszd ki, melyik típusú meditációs technikára van jelenleg szükséged, és máris kipróbálhatod.

Még több kalkulátor »

Szakértők

Némerthné Győry Mária

Pszi sebész

Kérdezz! »
Összes szakértő »
Némerthné Győry Mária

Társkereső

Társkereső
Eszter Mária Marcsi Eva Erika Éva 
Társkereső
Antal Attila Preky69 Gyula Attila