World Press Photo 2008

Szerző:
Szabó Anna
2008. szeptember 19. és október 19. között a Millenáris Fogadójában látható a World Press Photo kiállítás, amely most is az elmúlt évnek mutat tükröt.

185 képbe sűrítve láthatjuk majd korunk történelmét, hétköznapjait, politikáját, sportját, művészetét, természeti változásait és tudományos eredményeit, azokat az embereket, akik a hírekben szerepelnek. A világ legjobb sajtófotóit nézhetjük meg és olvashatjuk a hozzájuk tartozó részletes történeteket. Mindazoknak izgalmas élményt nyújt ez a kiállítás, akik szeretnék jobban megérteni, mi zajlik körülöttünk a világban.

Ariana Lindquist: 1. díj, Művészet és szórakoztatás kategória. Egy sanghaji lány várakozik a kulissz

Részvételi rekord volt az idei pályázaton: 125 országból, 5 019 fotóriporter összesen 80 536 képpel pályázott és a 13 tagú nemzetközi zsűri 23 ország 59 fotóriporterét díjazta 10 különböző kategóriában.

Erik Refner: 1. díj, Sport kategória. A koppenhágai maraton versenyzői a célban május 18-án.

Magyar rekord született: Gárdi Balázs, Szigetváry Zsolt és Berekai Anna-Tomasz Gudzowaty összesen 4 díjat nyertek. A magyar nyertesek munkáiból külön filmösszeállítás látható a kiállítási térben.

Paul Nicklen: 2. díj, Természet kategória. A narvál agyarát hajdanában unikornis agyarként árulták c