Gondjaid vannak az alvással? Képtelen vagy kipihenni magad? Minden nap karikás szemekkel mész dolgozni? Ideje feltenned magadnak a következő kérdéseket:
Eleget mozogsz?
Nagyon fontos a mozgás. Minimum napi fél óra testmozgás segít a könnyebb elalvásnál. A tornagyakorlatokat soha ne végezd közvetlenül elalvás előtt. Leghatékonyabb az úszás, túrázás, biciklizés és a különböző edzésprogramok, melyeket rendszeresen végzel. Heti 5 alkalommal ajánlott az edzés.
Rendszertelen életmódot élsz?
Ha mindig más-más időben bújsz ágyba és kelsz, igen hátrányosan befolyásolja az alvást. Fontos meghatároznod a felkelés és lefekvés időpontját. Fokozatosan hozzá kell szoktatnod a szervezetedet. Egy illóolajos pihentető fürdő is sokat segíthet. Elalvásnál érdemes halk relaxáló zenét hallgatni.
Komolyabb okai is lehetnek az álmatlanságnak:
- Valamilyen krónikus betegség is okozhatja, pl. különböző gyulladásos betegségek (pl. ízületi), gyomorégés, szívproblémák, depresszió vagy elmezavar.
- Igen erős gyógyszerek: antibiotikumok, szteroidok, antidepresszánsok.
- Légzészavar, mely alvás közben lép fel
- Lábikragörcs, izomnyugtalanság.
- Horkolás
- Időeltolódás, környezetváltozás.
- Érzelmi labilitás, sokk
Ha a felsorolt lehetőségek közül gyanakszol valamelyikre, feltétlenül keress fel egy szakorvost!
Orvosod kivizsgált? Minden rendben?
Akkor az ágyaddal lesz a probléma, ha
Túl kemény a matrac: A túl kemény matrac hátránya, hogy nem engedi bemélyedni csípődet és vállaidat, ezáltal torzítja gerincedet.
Túl puha a matrac: Besüpped a gerinced középső szakasza, így nehezebbé teszi a szabad mozgást alvás közben. Erőkifejtés jön létre.
A legmegfelelőbb fekvőhely
Elég kemény legyen ahhoz, hogy megtartsa testsúlyodat anélkül, hogy besüppednél a matracba, de ad némi mozgásteret a csípődnek és a vállaidnak,miközben megtámasztja a gerinced, és megkönnyíti számodra a mozgást és a fordulást.
3 fontos dolog ágy és ágyneművásárlásnál!
1) A nehéz paplan korlátozza a mozgást. Ha még nem aludtál nehéz paplan alatt, előtte mindenképp próbálj ki egy pehelypaplant,és csak utána próbálkozz meg egy nehezebbel, ha úgy érzed nem a legmegfelelőbb.
2) Ágyvásárlásnál mindenképp próbáld ki az ágyat amit kinéztél. És a párod is. Mivel magasságotok és súlyotok eltérő, ezért nem biztos, hogy ugyanaz a matrackeménység felel meg mindkettőtöknek.
3) Amikor kipróbáljátok az ágyat, nézzetek meg, hogy
- könnyedén megtudtok- e fordulni a matracon
- teljesen kényelmes- e a fekvés
OLVASS TOVÁBB!
Jóga az íróasztal mellett: Egyszerű gyakorlatok a munkahelyi feszültség oldására
A modern irodahelyiségekben dolgozók számára a hosszan tartó ülés és a stressz központi problémává vált....
KÖZÉRZETMit érdemes tudni a depresszióról?
A depresszió a civilizációs betegségek közé tartozik. Minden korosztályt érinthet, megzavarja a mindennapi életvitelt, és megakadályoz...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK