Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Tizenkilenc ezren Stonehenge-nél

Szerző:
Szabó Anna
Druidák és „New Age” hívek ünnepelték az év leghosszabb napját. Táncoló és doboló és doboló tömeg várta szerda hajnalban az első napsugarat, ami a stonehenge-i sarokkőre esik majd.

Kis híján nem volt szerencséjük, mert borult volt az ég, és időnként még az eső is eleredt.
De ez nem akadályozta a majdnem tizenkilencezernyi modern druidát és „csak úgy” ünneplőt, akik a hatalmas és ősrégi kőkör belsejében és környékén összegyűltek, hogy kitörő örömmel köszöntsék a (helyi idő szerint) hajnali 4:58-kor előbukkanó napot.
Stonehenge körülbelül 130 kilométerre, délnyugatra van Londontól, állítólag időszámításunk előtt 3000 és 1600 között épült, és amellett – vagy pont azért – hogy a modern druidák és New Age követők számára hatalmas spirituális jelentőséggel bír, Nagy-Britannia egyik legfontosabb turistalátványossága.
Idén a rendőrségnek szerencsére nem sok dolga volt a tömeggel, de 1985-ben az ünneplők összecsaptak a rendőrséggel, és ezért hosszú évekre be is tiltották akkor a napfelkelte-köszöntő ünnepséget.
A jelenlévők aránya még mindig furcsa: „szakértők” arra tippelnek, csak úgy öt százalékuk lehet az, aki az igazi pogány ünnep miatt jött, a többiek csak a buli kedvéért.
És hogy miért pont Stonehenge-nél kell ünnepelni a nyári napfordulót? A modern druidák szívesen hivatkoznak arra a tudományos magyarázatra, hogy Stonehenge kövei pont úgy állnak, hogy a napfordulókor az első napsugár pont a Sarokkőre esik, igazolva azt, hogy az egész építmény a Nap tiszteletének van szentelve, mások szerint a Stonehenge hatalmas asztronómiai naptár… de ha igazuk van azoknak, akik szerint olyan régen épült… más lehet a titka
Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL