Minden embernek két oldala van, a pozitív és a negatív töltetű. Hogy melyik is a dominánsabb, azt a mindennapi történések határozzák meg, de legfőképp mi magunk. Rajtunk áll, hogy hogyan viszonyulunk embertársainkhoz és, hogyan oldjuk meg a problémáinkat.
Sajnos egyre gyakoribb eset, hogy ez a mentalitás kezd eluralkodni úgy a munkahelyeken, mint a párkapcsolatokban, magánéletben. A rosszindulat fő forrása az érzelmi és lelki béke hiánya, vagy annak nem megfelelő működése, amely arra késztet, hogy bántsunk meg másokat, ha már nekünk úgysem jó. Egy boldog és kiegyensúlyozott ember nem mások boldogtalanságát tartja szem előtt, hanem inkább egy segítő támasz a bajban.
Az egyik legfőbb oka a bizonytalanság érzete, legyen szó megélhetésről vagy egy szerelmi kapcsolatról. Egy lelkileg instabil ember képes gonosszá és féltékennyé válni, különösen akkor, ha látja, hogy körülötte mindenkinek sínen van az élete. A biztonság megteremtése, különböző versenyhelyzetek, konfliktusok olyan tettek megteremtői lehetnek, amelyek által képesek vagyunk keresztbe tenni másoknak.
Az ilyen emberek társaságát mindenki elkerülné, ám van, hogy a sors mégis összehoz velük. Ilyenkor érdemes megtudni az okát, és ha van rá lehetőség, elmagyarázni az illetőnek, hogy ezzel csak saját magának árt. Hiszen a gondolataink teremtik meg a körülményeket, ha pedig állandóan a rosszra összpontosítunk, azt fogjuk bevonzani. Ha minden reggel az első gondolatunk az, hogy ez a nap biztosan rossz lesz, akkor az valóban csak rossz lehet, így van ez az élet bármely területén. Amennyiben a helyzet reménytelen és az adott személy nem kér a segítségünkből, akkor egyszerűen nem kell tudomást venni róla, nem szabad hagyni, hogy minket is magával rántson.
A szorongás, a magány, az állandó rosszkedv, az agresszív viselkedésmód, az érzelmi feszültség, éppen olyan káros az ereknek és a szívnek, mint a túl sós és zsíros ételek, állítja ezt Dr. Dean Ornish, elismert amerikai kardiológus.
Egy rosszindulattal túlfűtött ember tudatosan bánt másokat, ezért a hibát elsősorban mindig saját magunkban kell megtalálni. Ha sikerül eljutnunk a megértés és elfogadás szintjére, a „gyógyulási" folyamat hamar beindul és elkezdjük vonzani a pozitív életkörülményeket.
Az első lépés a „rendrakás" legyen lelkünkben és fejünkben egyaránt!
OLVASS TOVÁBB!
Influenza vagy nátha? Segítünk a megkülönböztetésben!
A légúti megbetegedések száma jelentősen megnőtt az utóbbi időben....
KÖZÉRZETKímélő gondoskodás az Eucerin tanácsai alapján
Bőrproblémák: szárazság, ekcéma, hiperpigmentáció, öregedésgátlás....
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK