Ha valaki ott áll mellettünk és bíztat, olyan dolgokat is meg tudunk csinálni, amit sosem gondoltunk volna magunkról. De hogyan válasszunk a személyi edzők közül? Ladányi Zoltán, az IWI fitnesz szakmai vezetője segít néhány alapvető szempontot sorra venni:
1. Milyen szakmai tudással rendelkezik az edző?
Az alapvető kérdés, hogy milyen végzettséggel rendelkezik az illető? Ha sportoktató, vagy fitnesz instruktor végzettsége van, jogilag már tarthat személyi edzéseket, de a magasabb szintű, OKJ-s személyi edző képzésen a hallgatók sokkal szélesebb körű, mélyebb tudást szereznek arról, hogyan kell valóban személyre szabott edzéseket tartani.
2. Nem feltétlenül azt mondja, amit hallani szeretnél
Egy jó edző képes megmondani a kliensének, hogy két hét alatt lehetetlen a bomba forma elérése, azért igenis meg kell küzdeni. A jó személyi edző tudja, hogyan motiváljon a hosszabb távú célok elérésére is.
3. Egy jó edző hírneve szájról-szájra terjed
Természetesen az interneten vagy egy edzőteremben is rábukkanhatunk jó személyi edzőkre, de érdemes körbekérdezni az ismerőseink között, kinek milyen tapasztalatai vannak. Ha jó ajánlásokat kapsz, és te is látod ismerőseiden az eredményeket, nehezebben nyúlhatsz mellé.
4. Nézz körül a profik között!
Ha versenyzői ambícióid vannak, , nézz utána kik készítették fel , a legutóbbi versenyek helyezettjeit és érdeklődj utána, hol tartanak személyi edzéseket.
5. A legfőbb referencia: maga az edző!
Ha kiválasztottad az edzőt, menj el abba az edzőterembe, ahol edzéseket tart és nézd meg, hogyan edzi az ügyfeleit, mennyire figyel oda rájuk és tetszik-e neked az a stílus, amit ő képvisel. Ha eredményeket szeretnél elérni, valószínűleg hosszabb távú lesz a kapcsolatotok, ezért ugyanúgy hagyj időt a döntésre, mint ahogy azt más nagyobb befektetésnél, albérlet keresésénél, iskolaválasztásnál is teszed.
OLVASS TOVÁBB!
Influenza vagy nátha? Segítünk a megkülönböztetésben!
A légúti megbetegedések száma jelentősen megnőtt az utóbbi időben....
KÖZÉRZETKímélő gondoskodás az Eucerin tanácsai alapján
Bőrproblémák: szárazság, ekcéma, hiperpigmentáció, öregedésgátlás....
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK