Mi őket ajánljuk meleg szívvel, ha a szó szoros értelmében vett zenéről és buliról van szó!
Sonny Moore napjaink legismertebb elektronikus zenésze, akit a legfiatalabb party-generáció messiásként imád. A kaliforniai srác stílusa alapvetően a dubstephez köthető, annak sötét, markánsan basszusközpontú és agresszív irányzatát képviseli, de képtelenség egy műfajhoz társítani. Skrillex a ma létező könnyűzenei irányzatok legerősebb és legjellegzetesebb stílusjegyeit felhasználva ollózza össze 100%-ig party-kompatibilis szuperanyagait.
A nagy áttörést a „Scary Monsters and Nice Sprites” című bemutatkozó albuma hozta el, a következő két évben pedig összesen 5 Grammy-díjat tehetett be a vitrinjébe. Eztán sorra jöttek a legendás bulihimnuszok: a „Ruffneck (Full Flex)”, a „Bangarang”, a „Make It Bun Dem” Damian Jr. Gong Marley-val és az idén tavasszal megjelent „Recess” című lemezről például a címadó szám vagy az aktuális single, a „Try It Out”. Utóbbi klipje éppen a napokban debütált és már a fél milliós
Négy fiatal és tehetséges zenész alkotja a Clean Bandit formációt. Megkapó zenéik stílusa a deep house világához közel álló elektronika és a klasszikus vonós, illetve fúvós hangszerek keltette varázslat egyedülálló fúziója.
Első single-jük, a 2012 decemberében megjelent „A+E” rögtön felkerült a brit slágerlistára, majd a „Mozart's House” című dallal bekerültek a legjobb húsz közé a brit charton, és leszerződtek kiadójukkal, az Atlantic-kel. A most januárban megjelent, Jesse Glynne-nel közös „Rather Be”-vel pedig gyakorlatilag az egész világot meghódították: nem volt olyan slágerlista (iTunes, Spotify vagy Shazam), amit ne vezettek volna, és a hivatalos videó is már 100 milliós nézettséghez közelít.
Minden nagy fesztiválra kell egy olyan fiatal, tehetséges és extravagáns popénekesnő, aki annyira vonzó, annyira cool és annyira a vérében van a showbiznisz, hogy az egész világ őt figyeli, legyen szó zenéről, tévéről vagy divatról. Lily Allen pedig pontosan ilyen karakter; öt éve már, hogy utoljára nálunk járt és közvetlenségével, őszinte bájával és emlékezetes színpadi show-jával belopta magát a magyar közönség szívébe. Idén is számíthatunk a tőle megszokott szarkasztikus és pikáns pillanatokra.
Amikor 2006-ban megjelent az „Alright, Still”, egymás után jöttek a visszautasíthatatlan slágerek („LDN”, „Smile”), majd a három évvel később hódító „It's Not Me, It's You” című albuma és például a „The Fear” és az „It’s Not Fair” csak fokozta körülötte a felhajtást.
Ezt követően egy néhány éves pauza következett (többek között egy házasságkötés és két gyermek születése datálható erre az időszakra), hogy a lehető leglátványosabban térjen vissza a pop-porondra, immáron királynői státuszban. Tavaly novemberben robbant vissza a kritikus húrokat pengető „Hard Out Here”-rel, amivel akkora port kavart, hogy azóta is ő áll a figyelem középpontjában.
Az ötszörös Grammy-díjas amerikai slágergyáros dalszerző ikon egy kivételes hangú énekes és kreatív producer egyben. Azon kevés kortárs előadó közé tartozik, akik egyedi módon képesek társítani a hip-hopot és a soult úgy, hogy igényes, szexi és modern R&B zenék jöjjenek létre.
Legkomolyabb eredményeit Danger Mouse oldalán érte el, akivel ketten a Gnarls Barkley formációt alkották. Az ő fejükből pattant ki a „Crazy” című világsláger, melyet a Rolling Stone minden idők ötszáz legjobb dala és az évtized ötven legnagyobb száma közé választott. Cee Lo Green nemcsak Danger Mouse társaságában igazi nagyfiú, hanem egyedül is képes villantani a világ összes slágerlistáját meghódító szerzeményeket: a 2010-es nyár hangulatát meghatározó „Fuck You”-val (szofisztikált verziója „Forget You” néven fut) egy, míg a „Fool For You”-val két Grammy-t nyert.
A hagyományos műfaji kategóriák segítségével meghatározhatatlan zenekar kapcsán ehhez hasonló hívószavak juthatnak eszünkbe: post-punk, elektro-pop, pszichedelikus rock'n'roll, acid-rave-sci-fi punk-funk. Ami viszont jól körülhatárolható: a kétezres évek eleji, régi-új színeik és a Happy Mondays hangzásával rokonítható rave mozgalmat újra felfrissítő albumuk, a "Myths of The Near Future” sikerszámai, mint például a „Magick”, az „It’s Not Over Yet” és a „Golden Skans” tömegekre voltak hipnotikus hatással.
A Cloud 9+ egy éve robbant be a zenei univerzumba, felüdülést hozva az izgalmas koncepciókra éhező hazai hallgatóság számára
.
Első klipjük, a „Supernova” futótűzként terjedt a YouTube-on, ami nem meglepő módon sok fellépést is hozott nekik a 2013-as évben.
Az élőhangszeres rockot/hip-hopot és az elektronikus drum and bass-t/dubstepet keverő zenekar következő klipje a "Breathe In"-hez készült, ami a VIVA és az MR2 rotációjába egyaránt bekerült, mellette pedig a Telenor Deezer reklámzenéje lett. Az együttes szekere fénysebességgel száguldott tovább, a Cloud 9+ rövidesen a Red Bull szponzoráltja lett, így energikus új klipjük, a „Lights” már a Made In Garage kezdeményezés keretén belül készült.
OLVASS TOVÁBB!
Érkezik a Temu konkurens Amerikában, itt az Amazon Haul
Minden 20 dollár alatt lesz....
SZÓRAKOZÁSNilu27: Az új csillag a hiperautók világában
Egy új játékos lépett a hiperautók exkluzív piacára, és lenyűgöző debütálásával minden szem rá szegeződik. A Nilu27 nem csupán ...
SZÓRAKOZÁSErről a furcsa hobbiról még bizonyára nem hallottál: kik és miért szeretnek "larpolni"?
A larp, vagyis élőszereplős szerepjáték nem a közönség szórakoztatásáról szól, hanem arról, hogy magadnak teremts élményt....
Techno-buli is jár a dolgozóknak a Berlin melletti Tesla-gyárban
A Tesla gyárban technoclub is működik....
SZÓRAKOZÁSFelejtsd el a petrezselyemárulást! Lánybúcsú programok Budapesten
A lánybúcsú jó eséllyel az utolsó alkalom, amikor egy menyasszony még hajadonként, önfeledten jól érezheti magát barátnőivel. Hisze...
SZÓRAKOZÁS10 híresség, akiknek valódi nevétől sokkos állapotba kerülsz
Egy német kisváros iskolai tanára úgy döntött, hogy becenevet ad tanítványának. A becenév végül a jövő egyik sztárjának - a Scoot...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK