A természetes, natúr, vagy bio kifejezéseket egyre gyakrabban használjuk, ráadásul sokszor helytelenül. A termékeken található jelzések és összetevők sokszor megzavarják a gyanútlan és nem túl körültekintő vásárlókat. Fontos leszögezni, hogy a sokszor szinonimaként használt szavak, mint a natúrkozmetikum és biokozmetikum nem ugyanolyan termékre utalnak.
A natúrkozmetikum szó arra utal, hogy a felhasznált összetevők között nincs kőolajszármazék vagy bármilyen egyéb, a kozmetikában általában alkalmazott vegyszer. Ettől függetlenül tartalmazhat ártalmatlan kémiai összetevőket, de azok egyáltalán nem károsak.
A biokozmetikumok valójában natúrkozmetikumok, csupán igazoltan ellenőrzött termelőtől vagy gazdaságból származó anyagokat használnak fel az elkészítés során, amelyeket nem vegyszereznek, gondos munkával és odafigyeléssel állítják elő. Tehát bio alapanyagokból készül.
Ezenkívül találkozhatunk olyan natúrkozmetikummal is, ami nem teljesen bio, hanem csak részben tartalmaz ilyen összetevőket.
Legfőképp azért, mert a kozmetikumok többségében mesterségesen előállított anyagokból állnak, amik ugyan tesztelve vannak (sokszor állatokon), viszont hosszú távú hatásaikat még nem ismerjük. Így sokan döntenek – érthető módon – a természetes alapanyagokból készült kozmetikai termékek mellett. Környezetkímélőbbek és nem ártunk vele bőrünknek. Sok jó tulajdonság egyben.
o Mindig nézzük meg az összetevőket, ugyanis lehet, hogy ráírják, hogy ellenőrzött, természetes alapanyagokból készül, viszont lehet, hogy amellett több káros anyagot is tartalmaz és csak kevés százalékban használtak natúr anyagokat.
o Figyeljünk arra is, hogy valóban olyan anyagokat használtak-e az elkészítéséhez, amelyek természetesek, megbízható forrásból származnak, nem tesztelték állatokon. Ilyenek többek között a különböző illóolajak, amik tiszták, olajak, ásványi anyagok, gyógynövények.
o Mindegyik terméken található egy jelzés, egy védjegy, ami szavatolja a minőséget, ezekből több fajta is létezik. A hazai piacon találhatunk hazai minősítésű termékeket is, bár kis számban, mivel a jogszabályi háttérnek köszönhetően magasak az elvárások. A szabályozások nagyjából országonként eltérőek, így annak is érdemes utána nézni, hogy az adott országban előállított termékre milyen szabályok vonatkoznak, így kiszűrhetjük, hogy bio címszó alatt csupa mesterséges anyaggal károsítjuk magunkat és környezetünket.
o A magyar leírás hiánya gyanúra adhat okot, így inkább megbízható forrásból válogassuk a kívánt termékeket. Vannak már szakosodott boltok ahol a téma szakértői segítenek a választásban.
OLVASS TOVÁBB!
Az Aveeno az érzékeny bőr szakértője
Bőrszárazság? Egyenetlen bőrfelszín?...
SZÉPSÉGVichy tippek a leggyakoribb hajproblémák ellen
Mik a leggyakoribb hajproblémák? Mit tehetünk ellenük?...
SZÉPSÉGMűtét helyett természetes szépség?
A bőrápolás világában nem egyszerű eligazodni, főként ha arról van szó, hogy megőrizd a fiatalos megjelenésed....
Tusfürdő, szappan vagy fürdőolaj? Te mit választasz?
A fürdés és tusolás egyfajta rituálé, amely jó esetben nem csupán a test tisztításáról szól, hanem a relaxáció és az öngondoskod...
SZÉPSÉGMiért érdemes külön nappali és éjszakai krémet használni?
A nappali és éjszakai krémek a bőrápolási rutin alapját képezik. A tisztítást követően a hidratálás nélkülözhetetlen a bőr fesz...
SZÉPSÉGKoreai kozmetikumokban használt legnépszerűbb hatóanyagok
A koreai kozmetikumok világszerte népszerűségnek örvendenek, és ez nem véletlen. Az innovatív formulák és a természetes hatóanyagok k...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK