Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
FÉSZEK

Nappali berendezése: Így teremts otthonos és praktikus teret!

Szerző:
Szabó Anna
A nappali az otthonunk lelke, ahol pihenünk, szórakozunk, vendégül látjuk a barátainkat és a családunkat, ezért nagyon fontos, hogy ez a helyiség jól berendezett és stílusos legyen. Ráadásul a nappali berendezése egy izgalmas feladat is, amely során megvalósíthatjuk az álmainkat.

A gondos tervezéssel és a megfelelő bútorok és kiegészítők kiválasztásával egy olyan helyiséget hozhatunk létre, amelyben igazán jól érezzük magunkat. Cikkünk további részében, ehhez adunk hasznos tippeket!

Melyek a legfontosabb szempontok a tervezés során?

A nappali kialakításakor érdemes alaposan átgondolnunk, hogy mit szeretnénk elérni. Milyen funkciókat kell ellátnia a helyiségnek? Hol fogunk pihenni, televíziót nézni, olvasni, vendégül látni a barátainkat?

Nem szabad figyelmen kívül hagynunk a helyiség adottságait sem, például a méretét, a formáját és a természetes megvilágítását. Ha a tervezéskor ezeket a szempontokat figyelembe vesszük, akkor egy olyan helyiséget kapunk, amely praktikus és otthonos is egyben.

A gondos tervezés az alábbi előnyökkel kecsegtet:

A tér funkcionálisan is jól kihasználható lesz.

Stílusos és harmonikus nappali.

Az otthonunk a személyes ízlésünket tükrözi majd.

A nappali funkcionalitása

A nappali kialakításánál fontos szempont a funkcionalitás. A bútorokat úgy kell elhelyeznünk, hogy azok ne zavarják egymást, és a térben elegendő hely legyen a mozgáshoz. A bútorok között hagyjunk legalább 60-80 cm távolságot, hogy kényelmesen közlekedhessenek az emberek.

A következő bútordarabok nélkülözhetetlenek egy nappali berendezéséhez:

Kanapé: A kanapé a nappali központi bútordarabja, ahol pihenhetünk, olvashatunk, vagy vendégeket fogadhatunk. Egy nagy, kényelmes kanapé, vagy több kisebb fotel is jó választás lehet.

Tévéasztal: A tévéasztalra tehetjük a tévét, a távirányítót, a távkapcsolót, és az egyéb kiegészítőket.

Asztal: Ha gyakran fogadunk vendégeket, akkor szükség van egy asztalra és székekre is. Az asztal méretét a szoba méretéhez érdemes igazítani.

Tárolási megoldások: A nappaliban is szükség lehet tárolóhelyekre, például könyvek, játékok, vagy egyéb tárgyak számára. Választhatunk szekrényeket, polcokat, vagy akár egy dekoratív komódot is.

Ha a nappali kicsi, akkor fontos, hogy a bútorokat úgy válogassuk össze, hogy azok ne legyenek túl nagyok és ne nyomják össze a teret. A világos színek és a tükrök is segíthetnek a tér optikai növelésében.

További tippek a kisméretű nappali berendezéséhez

Válasszunk praktikus bútorokat, amelyek több funkciót is elláthatnak. Például egy kanapét, amely ággyá alakítható, vagy egy asztalt, amely kihúzható.

Használjunk tolóajtós szekrényeket, amelyek nem foglalnak el túl sok helyet.

A falakra tegyünk polcokat, amelyeken könyveket, dekorációs tárgyakat vagy akár növényeket is elhelyezhetünk.

A megfelelő világítás szintén fontos, hiszen a világos színekkel együtt segít a tér optikai növelésében.

Dekoráció

A nappali berendezésének utolsó lépése a dekoráció, amely segít egyedi stílust adni a helyiségnek. Használjunk színes párnákat, szőnyegeket, függönyöket és egyéb kiegészítőket. A képek, szobrok és egyéb dekorációs tárgyak is segítenek a helyiség hangulatának kialakításában.

Bízunk benne, hogy sikerült néhány hasznos tanácsot adnunk a nappali berendezéséhez. Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel is!

Cikkünk elkészítésében a Bezs.hu, a Coolest.hu és a Stilusneked.hu szerkesztői voltak a segítségünkre!

nappali
Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL