Ha most azt érezzük, hogy igenis elhatároztuk magunkat, és véghezvisszük a terveinket, bármibe kerül is, olvassunk tovább!
A következő tanácsokkal a hosszú távú, de látványos eredményekre koncentrálunk, illetve arra, hogy mindeközben jól is érezzük magunkat. Amennyiben ezeket a tippeket követjük, biztosak lehetünk abban, hogy nem adjuk fel az egészet már márciusban!
Tűzzünk ki reális célokat!
Amennyiben szeretnénk a nyári időszakra formába lendülni, még időben vagyunk, így nem kell extrém diétákhoz folyamodnunk vagy széthajtanunk magunkat edzés közben. Épp ellenkezőleg: érdemes olyan célokat kitűzni magunk elé, amelyek reálisak, így fenntarthatóak hosszú távon, ráadásul egészségesek is. Például: ha túlságosan korlátozó étrendet követünk, abból igen hamar elegünk lesz, és vagy belekerülünk egy ördögi körbe a jojó-effektussal vagy feladjuk az egész életmódváltást. Ami a fogyókúrát illeti, heti körülbelül fél-1 kilogramm számít ésszerű és egészséges fogyásnak, így ezt bátran kitűzhetjük magunk elé.
Együnk jól, együnk jót!
Az már szóba került, hogy a túlzott fogyókúra nem megoldás – de akkor mégis mit érdemes csinálnunk? Nos, oda kell figyelnünk arra, hogy azzal tápláljuk a testünket, amire annak valóban szüksége van. Az egészséges étkezés tehát nemcsak arról szól, hogy kevesebb kalóriát fogyasztunk, hanem arról is, hogy megfelelő tápanyagokat viszünk be az étkezések során.
Ez alapján fókuszáljunk a teljes ételekre, a friss gyümölcsökre és zöldségekre, amelyekkel vitaminokhoz és ásványi anyagokhoz jutunk, a sovány fehérjékre, amelyek a izmok építőkövei, valamint a teljes kiőrlésű szénhidrátokra, amelyek energiával látnak el minket! Kerüljük ugyanakkor a feldolgozott élelmiszereket, valamint a túlzottan cukros ételeket is italokat! Igyekezzünk olyan ételeket fogyasztani, amiket szeretünk, amiket örömmel fogyasztunk – természetesen az egészség jegyében!
Dolgozzunk ki egy edzésprogramot, amit szeretünk!
Itt ismét vissza kell utalnunk a reális célkitűzésekhez, hiszen ez az edzés terén is lényeges. Ne kezdjünk ész nélkül, napi szinten konditerembe járni, ahol széthatjtuk magunkat, hiszen ez hosszú távon nem fenntartható: biztosak lehetünk abban, hogy ilyen lépték mellett hamar elkezdjük majd kerülni az edzéseket. Inkább találjuk meg azokat a mozgásformákat, amelyeket rendszeresen is szívesen végzünk, így nem akarjuk majd megúszni az edzésnapokat, és a lendület (legalább) nyárig megmaradhat.
Van, aki számára a jóga válik be, mások szívesebben pattanak fel egy trekking kerékpárra vagy húznak boxkesztyűt. Találjuk meg a kedvencünket, de arra ügyeljünk, hogy a kardióedzéseket kombináljuk erősítő edzésekkel, hiszen így lesz igazán hatékony a programunk!
Ne feledkezzünk meg a hidratálásról!
A megfelelő hidratálás elengedhetetlen a testünk optimális működéséhez, hiszen segíti a szervek működését, sőt egyes vitaminok felszívódását is. Ezen felül a víz a méreganyagok eltávolításának alapköve, így hozzájárul a bőr egészségéhez, feszességéhez, szépségéhez is. Általános szabály, hogy testsúlykilogrammonként naponta 35 mililiter vizet kell elfogyasztanunk, vegyük ez alapul!
Tudatosítsuk: az alvás és regeneráció kulcsfontosságú!
Az alvásnak kiemelkedő szerepe van a test regenerációjában és az anyagcsere szabályozásában. Próbáljunk tehát fenntartani egy rendszeres alvási mintát és minden este legalább 7-9 órát aludni!
A regeneráció pedig az edzések között is fontos: ha nem hagyunk időt az izomcsoportoknak arra, hogy kipihenjék magukat, akkor sokkal nehezebben bírják majd a terhelést. Már csak ezért is fontos, hogy többféle sportot űzzünk és azokat váltogassuk. Például: ha hétfőn tekerünk egy nagyobb kört a trekking kerékpárunkkal, ezzel átmozgatva a testünket és megedzve a lábakat, illetve a feneket, akkor kedden pihenjünk, majd szerdán menjünk el az edzőterembe erősíteni a karjainkat és a vállainkat!
Kezeljük a stresszt!
A stressz hatással lehet az anyagcserére és az étvágyra – nem is beszélve arról, hogy hosszú távon számtalan negatív egészségügyi hatása van. Próbáljunk tehát ki stresszkezelési technikákat, például a mély légzést, a meditációt vagy a jógát, hogy fenntarthassuk az egészséges testi és lelki egyensúlyt.
Építsünk ki pozitív mentális hozzáállást!
Fontos a pozitív hozzáállás kialakítása és fenntartása az egészséges testkép és az elérhető célok szempontjából. Ne feledjük: mindenki más és más, így eltérő ütemben haladunk, legyünk tehát türelmesek magunkkal! Emellett tartsuk szem előtt, hogy a beach body csak a külsőségekről szól, aminél sokkal fontosabb, hogy egy egészséges életmódra térünk át – mégpedig magunkért.
OLVASS TOVÁBB!
"Ebihalvizet" isznak a fogyni vágyó tinik
Bár a valóságban nem ebihalakról van szó, a trend nem veszélytelen....
FOGYÓKÚRA4 érzelmi és egyben gyógyító technika, ami megváltoztatja a gondolataidat a fogyásról
Sok energiagyógyász azt mondja, hogy érdemes mentálisan rendbe tenni magad, ami utána a súlycsökkenést is magával vonja. Szükséged van...
FOGYÓKÚRA6 tipp, hogy a feneked kerekebb és a csípőd szélesebb legyen
Ne feledd, hogy az vagy, amit megeszel, szóval, ha formás feneket szeretnél, akkor az edzés mellett a táplálkozásra is oda kell ügyelned....
Lelki útmutató a fogyáshoz - Vajon mitől óvod a lelkedet a testzsírral?
Sajnos sok ember küzd étkezési zavarral, és sokan esnek abba a hibába, hogy a súlyuk megszállottjává válnak, és csak negatív formába...
FOGYÓKÚRA6 elhízás típus, mellyel nem tudsz mit kezdeni - Tudd meg, melyikbe tartozol, és mit tehetsz ellene
Az elhízásnak sok változata van, mely még tovább bonyolítja a dolgokat, és megnehezíti a fogyást. Számos kiváltó oka lehet, ezért t...
FOGYÓKÚRADobj le egy ruhaméretet mindössze 7 nap alatt! - Egészségkímélő és hatásos módszer
Számos olyan alkalom van, amely fontos az életben, ilyen az esküvő, az esti partik vagy éppen a baráti összejövetelek. Ilyenkor mindenki ...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK