1. Rendszeresség
Nagyon fontos, hogy minden nap ugyanakkor kezdjetek el foglalkozni a házi feladattal. Az iskola után hagyjuk, hogy kipihenhesse magát a gyerek, így felüdülve, pihenten tud majd koncentrálni a feladataira.
2. Egyedül nem megy
Ha a gyereknek valamelyik tantárgy nagyon nehezen megy, és az egyik osztálytársa tudna segíteni, érdemes áthívni a tanuláshoz. A szülőnek nem lesz az a rossz érzése, hogy nem tud segíteni a tanulásban. A csemete is szívesebben foglalkozik majd a nem kívánatos feladatokkal, és egy számára kedves osztálytára magyarázza el a feladatokat.
Szeretet, bizalom
3. Motiváció
Amikor már elkészült minden feladat, nem árt együtt átnézni a következő anyagrészt a tankönyvben. Így sokkal magabiztosabb lehet a gyerek, hogy olyat tud, amit a társai még nem tanultak.
A tudás értékeléséhez nagyon fontos. A gyerek kedvet kap a tanuláshoz, és nem egy kötelező feladatnak érzi majd az iskolát, hanem fontos dolog lesz számára, amely a javát szolgálja.
4. Tanárprobléma. Kinek adjunk igazat?
Fontos, hogy a gyerek érezze, a szülő mindig mellette áll. Ha panaszkodik az egyik tanárára, biztosítsuk megértésünkről, szeretetükről, és próbáljunk megoldást találni. Egy gyerek számára elég nagy problémát jelent az, ha nem nézhet fel egy pedagógusra. Sajnos sokszor mi felnőttek sem jövünk ki mindenkivel, de tudjuk, hogy ezt el kell fogadnunk. A gyerekek kudarcélményként élik meg azt, ha egy tanárral rossz a kapcsolatuk.
Sok, sok dicséret!
5. Szemrehányás? Nincs értelme.
Veszekedéssel annyit érhetünk el egy gyereknél, hogy bizalmatlan lesz a szülővel szemben. Együtt tanulásnál próbáljunk játékosan magyarázni, és próbáljunk türelmesek maradni.
6. Vita az osztályban?
Ha az iskolatársak bántják a gyereket, érdemes először az osztályfőnökhöz fordulni segítségért. Kérjük meg, hogy osztályfőnöki órán vezesse rá a gyerekeket arra, hogy egyik gyereknek sincs joga bántani, megalázni a társát. Ha újra panaszkodik a gyerek, beszéljünk az osztálytársak szüleivel.
Megértés, türelem!
7. Ne szidjunk!
Az egyes osztályzat nagyon tud fájni a gyereknek. Ha úgy szerezte a rossz jegyet, hogy eleget készült az adott dolgozatra, akkor valami egyéb tényező miatt (pl. fáradtság, a koncentrálóképesség csökkenése) születhetett a negatív jegy.
8. Büntessünk az eredményért?
Az érthetetlen büntetésektől csak még idegesebbé válik a gyerek, és fellázad. A legjobb megoldás az, ha elmagyarázzuk gyermekünknek, hogy mit miért nem szabad. Ha szobafogságra ítéljük a gyereket, azzal nem oldunk meg semmit. A probléma ugyan úgy fennáll. Így nem alakul ki, vagy csak nagyon nehezen a felelősségtudat.
OLVASS TOVÁBB!
JUKKI – baba játékok, amelyek fejlesztik és szórakoztatják a kicsiket
A babák számára az első hónapok és évek életük legfontosabb időszaka, hiszen ekkor fejlődik legintenzívebben az érzékelésük, mozg...
GYERMEK"A szülőknek nem szabad mindent személyeskedésnek venni"
Sok szülő fél a pubertáskortól. Egy szakértő elmagyarázza, a szülők és és a tinédzserek hogyan vészelhetik át ezt az időszakot....
GYERMEK7 jel, ami arra utal, hogy csemetéd emlékszik az előző életére
Úgy tartják, hogy a gyerekek kb. 3-4 éves korukig képesek emlékezni korábbi inkarnációikra, és ha jobban odafigyelünk, kaphatunk tőlü...
8 szülői magatartás, mely megakadályozza a gyermeket abban, hogy sikeres legyen
A szülők keményen dolgoznak azért, hogy gyermekeik sikeresek legyenek, azonban fontos, hogy figyeljenek viselkedésükre, melyek esetleg hát...
GYERMEKA 6 legfontosabb különbség az apa és az Édesapa között
Ki az apa, és ki az édesapa? Az apa felelős a fogantatásért, de az édesapa az, aki gondozza a gyermeket. Bár a kettő egymás szinonimája...
GYERMEKTanítsd meg a gyermekedet arra, hogyan őrizheti meg a személyes életterét
Sokak számára a személyes tér ijesztő és nagyrészt feltáratlan téma. Tiszteletben kell tartanunk egy személy belső láthatatlan kis vi...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK