A krónikus alváshiány olyan ellenség, ami hatással van az egészségedre, a munkaképességedre és a szellemi képességeidre is. Azonban ha tudatosan teszel ellen, meglátod, egy hét, és máris jobban érzed magad!
Az alvásszükséglet mennyisége a kor előrehaladtával csökken
65+ év: 7-8 óra
24-64 év: 7-9 óra
18-23 év: 7-9 óra
14-17 év: 8-10 óra
6-13 év: 9-11 óra
3-5 év: 10-13 óra
1-2 év: 11-14 óra
4-11 hónap: 12-15 óra
0-3 hónap: 14-17 óra
Mi történik, ha nem alszol eleget?
Megbetegszel: az immunrendszer közvetlen összefüggésben van az alvással, és az alváshiány miatt könnyebben megbetegszel.
Lassul a gondolkodás: a logikus és gyors reakció elengedhetetlen, és ha ez nincs, veszélyes lehet, pláne, ha azonnali döntésre van szükség – mondjuk, ha éppen vezetsz.
Elhízás: elhízol, ha kevesebbet alszol naponta, mint 5 óra.
Bőröd egészsége romlik: ráncok, mélyedések, öregségi foltok és pattanások jelennek meg, a szervezet általában véve is gyorsabban öregszik.
Nagyobb kockázat bizonyos betegségek kialakulására: idetartoznak például a szív- és érrendszeri betegségek.
Növekszik a rák kockázata.
Csökken a szexuális vágy: ha kevesebbet alszol napi 5 óránál akár heti egy napon, akkor csökken a tesztoszteron szintje, és a nemi hormonoké is, 15%-kal.
Könnyen elfelejtesz dolgokat: amikor alszol, az agyad feldolgozza az információkat. Az alváshiány miatt azonban erre nem jut elég ideje.
Mit tehetsz ez ellen?
Csak egy mód van rá, aludj! Ha felkelsz 7 órakor, feküdj le 11-kor. Semmi rossz nem fog történni, ha nem fejezed be az adott feladatot, feküdj le, másnap újult erővel állhatsz neki a dolgoknak, és még többre is jutsz.
Néha azonban csak rosszabb lesz a helyzet. Lehet, hogy lefekszel időben, de még éjjel 3-kor is nyitva van a szemed. Az eredmény: egy kemény reggel ismét. Ebben az esetben be kell állítani a biológiai órádat. Itt van, hogy mit kell tenned:
2. Legyél sokat a friss levegőn
Ha az időjárás engedi, sétálj lefekvés előtt egy 15 percet. Ha alaposan kiszellőztetsz, netán résnyire nyitott ablaknál alszol, akkor is jobban alszol majd.
OLVASS TOVÁBB!
Influenza vagy nátha? Segítünk a megkülönböztetésben!
A légúti megbetegedések száma jelentősen megnőtt az utóbbi időben....
KÖZÉRZETKímélő gondoskodás az Eucerin tanácsai alapján
Bőrproblémák: szárazság, ekcéma, hiperpigmentáció, öregedésgátlás....
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK