Érdemes megvizsgálni tehát az alternatív gyógymódokat, beleértve azokat a módszereket, ahol gyógynövények segítségével csökkentik a szorongást. Bár a gyógynövények önmagukban még nem elegendőek a szorongás kezeléséhez (feltétlenül párosítsd a gyógynövényes kezelést viselkedési/pszichológiai terápiával, kérd szakember segítségét), kellően hatékonyak, és költségkímélő módszernek bizonyulnak, amely hozzájárul az egészséges mentális állapothoz.
Ne feledkezz meg arról, hogy: amíg ezek a gyógynövények egyeseknél beválnak, lehet, hogy számodra nem működnek. Minden ember más testtömeggel rendelkezik, mindenkinél eltérőek az agy által kibocsátott vegyi anyagok, eltérőek a hormonális változások, és sok más kémiai vegyület, amelyek együttesen befolyásolják, hogy mennyire hatásos egy adott gyógynövény, vagy éppen mennyire nem. Szóval csak úgy lehet meghatározni, mint amikor azt mondod: „végy egy csipet sót.” Ez annyit tesz, hogy kísérletezd ki, mi az a mennyiség, ami neked megfelelő az alábbi módon:
Vedd be az ajánlott adagot. Ha látod, hogy eredményes, akkor nálad bevált az előírt adag. Ha nem, akkor növeld a mennyiséget.
Fontos: mielőtt növeled egy gyógynövény adagját, tudj meg mindent a lehetséges mellékhatásokról. Míg egyes gyógynövények ártalmatlanok, mások nagy mennyiségben figyelemre méltó kockázatot rejthetnek magukban. Ha ezzel megvagy, akkor folytathatod.
Lassan növeld a mennyiséget, és folyamatosan figyeld magad. Ha rossz közérzetet tapasztalsz, azonnal csökkentsd az adagot. Ne feledd, hogy az alkalmazása mértékletességet követel és megfelelő mennyiséget (nem ajánlott bevenni például 10x is az ajánlott mennyiségből). A gyógynövények csupán kiegészítők; nem gyógyszerek.
Arról se feledkezz meg, hogy a tested egy idő után immunis lesz a különböző kémiai anyagokra, mivel idővel toleranciát fejleszt ki velük szemben. Amikor tehát az első héten még remekül működik egy adott gyógynövény, lehet, hogy a rákövetkezőn meg már kevésbé hatékony. Ezért érdemes váltogatni két vagy több gyógynövényt, pláne, ha kifejezetten stresszes időszakon mész keresztül. Mindig tartsd szem előtt a lehetséges mellékhatásokat, valamint más tényezőket, amik befolyásolhatják a hatásukat (például terhesség, más egyéb gyógyszerek szedése egyidejűleg). Íme, a leghatásosabb gyógynövények:
.
2. Ashwagandha
Az Ashwagandha (álombogyó) egy indiai növény, amely része a családok éjszakáinak. Hagyományosan az ayurvédikus orvoslásban használják, és kimutatták, hogy az Ashawagadha csökkenti a szorongást, növeli a libidót, csökkenti a vérnyomást, csökkenti az ADHD-t, azaz a hiperaktivitást, csökkenti az ízületi gyulladást, és sok más egyéb jó hatása van. Az Ashwagandha-hoz kapszula formájában juthatsz hozzá, 750-1000 mg-os kiszerelésben. Az íze és a szaga ugyan kicsit érdekes, de remek a hatása.
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK