Érdemes megvizsgálni tehát az alternatív gyógymódokat, beleértve azokat a módszereket, ahol gyógynövények segítségével csökkentik a szorongást. Bár a gyógynövények önmagukban még nem elegendőek a szorongás kezeléséhez (feltétlenül párosítsd a gyógynövényes kezelést viselkedési/pszichológiai terápiával, kérd szakember segítségét), kellően hatékonyak, és költségkímélő módszernek bizonyulnak, amely hozzájárul az egészséges mentális állapothoz.
Ne feledkezz meg arról, hogy: amíg ezek a gyógynövények egyeseknél beválnak, lehet, hogy számodra nem működnek. Minden ember más testtömeggel rendelkezik, mindenkinél eltérőek az agy által kibocsátott vegyi anyagok, eltérőek a hormonális változások, és sok más kémiai vegyület, amelyek együttesen befolyásolják, hogy mennyire hatásos egy adott gyógynövény, vagy éppen mennyire nem. Szóval csak úgy lehet meghatározni, mint amikor azt mondod: „végy egy csipet sót.” Ez annyit tesz, hogy kísérletezd ki, mi az a mennyiség, ami neked megfelelő az alábbi módon:
Vedd be az ajánlott adagot. Ha látod, hogy eredményes, akkor nálad bevált az előírt adag. Ha nem, akkor növeld a mennyiséget.
Fontos: mielőtt növeled egy gyógynövény adagját, tudj meg mindent a lehetséges mellékhatásokról. Míg egyes gyógynövények ártalmatlanok, mások nagy mennyiségben figyelemre méltó kockázatot rejthetnek magukban. Ha ezzel megvagy, akkor folytathatod.
Lassan növeld a mennyiséget, és folyamatosan figyeld magad. Ha rossz közérzetet tapasztalsz, azonnal csökkentsd az adagot. Ne feledd, hogy az alkalmazása mértékletességet követel és megfelelő mennyiséget (nem ajánlott bevenni például 10x is az ajánlott mennyiségből). A gyógynövények csupán kiegészítők; nem gyógyszerek.
Arról se feledkezz meg, hogy a tested egy idő után immunis lesz a különböző kémiai anyagokra, mivel idővel toleranciát fejleszt ki velük szemben. Amikor tehát az első héten még remekül működik egy adott gyógynövény, lehet, hogy a rákövetkezőn meg már kevésbé hatékony. Ezért érdemes váltogatni két vagy több gyógynövényt, pláne, ha kifejezetten stresszes időszakon mész keresztül. Mindig tartsd szem előtt a lehetséges mellékhatásokat, valamint más tényezőket, amik befolyásolhatják a hatásukat (például terhesség, más egyéb gyógyszerek szedése egyidejűleg). Íme, a leghatásosabb gyógynövények:
.
4. Szibériai ginseng
A Szibériai ginseng (Eleutherococcus senticosus) Szibériában őshonos növény, és olyan hatással bír, mint az ázsiai ginseng fajták. A Szibériai ginseng adaptogén, azaz segít alkalmazkodni a testednek a különböző fizikai és mentális stresszhez, mint például az álmatlanság, a krónikus szorongás és a legyengült immunrendszer. Kiválóan alkalmas az influenza és a megfázás tüneteinek kezelésére, emellett jó a stressz, a herpesz ellen is. A Szibériai ginseng kapható tabletta, kapszula, kivonat vagy por, netán tea formájában is. Leginkább a kapszula javasolt, 2000 mg-os kiszerelésben, ebben a formában ugyanis sokaknál hatásos.
OLVASS TOVÁBB!
Jóga az íróasztal mellett: Egyszerű gyakorlatok a munkahelyi feszültség oldására
A modern irodahelyiségekben dolgozók számára a hosszan tartó ülés és a stressz központi problémává vált....
KÖZÉRZETMit érdemes tudni a depresszióról?
A depresszió a civilizációs betegségek közé tartozik. Minden korosztályt érinthet, megzavarja a mindennapi életvitelt, és megakadályoz...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK