Az öregedést, a betegségeket valójában az határozza meg leginkább, hogy mekkora a szövetekben feleslegesen elraktározott salakanyagok, hulladékok, tápanyagok és mérgek mennyisége. Normális körülmények között – vagyis, ha jól működik szervezeted – folyamatosan kerülnek a sejtekbe és a kötőszövetekbe azok működést gátló, a sejthalást és az öregedést felgyorsító vegyületek.
Számos dolgot okolhatunk emiatt, de főként a már túlon-túl civilizált életmódunkat: vegyszerekkel, adalékokkal teli ételek, italok, rendszertelen, rohanó étkezés, kevés folyadékbevitel, stressz…
Ráadásul ezek a salakanyagok nemcsak közvetlenül a sejteket, hanem a köztük lévő együttműködést is megnehezítik, szabályosan blokkolják. Éppen ezért nem árt elgondolkodnod egy kiadós méregtelenítő kúrán, de először is a vércseppanalízisen, ha például rendszeresen gyulladásokkal, allergiával küzdesz.
Már a múlt században megállapították mikrobiológusok, hogy elsősorban nem a kórokozó, hanem a milliő felelős a betegség létrejöttéért. Ugyanis az csak akkor tud megtelepedni és bajt okozni bármilyen szervezetben, ha a szervezetben jó táptalajt talál.
De van egy jó hírünk is! Az utóbbi pár évtizedben prof. Vincent kutatásainak köszönhetően kifejlesztettek egy olyan készüléket, mellyel meg tudják állapítani, milyen a sejtek anyagcseréje, a szervezet ellenálló ereje, regeneráló képessége és biológiai kora. Ezt a vizsgálatot BETÁ-nak (bioelektromos terrén analízisnak) vagy milliővizsgálatnak hívják.
A születésünk által meghatározott kronológiai korunk tehát jócskán eltérhet a biológiai korunktól, mely arról árulkodik, mennyi idős a szervezetünk. A BETA-teszt, azaz bioelektromos terréanalízis egy olyan állapotfelmérő módszer, mely segítségével megállapítható a szervezet biológiai kora, illetve már a betegségek, panaszok megjelenése előtt értesülhetünk a szervezetben zajló kórfolyamatokról.
Kimutatja, a szervezet gyenge pontjait, hogy milyen betegségre fogékony, vagy milyen típusú fertőzésre hajlamos. A hajlamokon túl megtudhatjuk, mennyire strapáltuk le a szervezetünket, továbbá ennek következményeként milyen betegségek kialakulása kezdődött már el sejtszinten. Tehát, még a fizikai tünetek megjelenése előtt időben intézkedhetünk, és megelőzhetjük a kialakulásukat.
A mintavétel nem éppen szokványos módon történik. Teljesen természetes állapotban kell ugyanis megjelenni, ami annyit tesz, hogy se fogmosás, se fürdés, pláne krémezés, vagy smink nem engedélyezett. Az eredményeket ugyanis nem zavarhatja meg semmiféle mesterséges kemikália, amikkel nap, mint nap tisztítjuk, ápoljuk és kenegetjük testünket. A helyszínen vesznek tőlünk vért, illetve vizelet és nyál mintát. A vizsgálat előtt enni és inni sem lehet, mivel már pár korty narancslé is megváltoztathatja a PH értékeket. A testnedvekből történő mérés a sejtanyagcsere folyamatokat, a sejtek regenerációs készségét, a savbázis viszonyokat vizsgálja, továbbá kimutatható általa a szervezet ásványi anyag és vitaminhiánya is. Egy számítógépes program értékeli ki az eredményt, így mire kell figyelni, min kell változtatni ahhoz, hogy megelőzzük a további sejtöregedést, és megelőzzük a kialakulófélben lévő betegségek megjelenését. A személyre szabott tanácsokat a szűrést végző életmód tanácsadó orvostól kapjuk meg.
Az eredmény valószínűleg nem lesz kecsegető, ugyanis a statisztikai adatok azt mutatják, hogy biológiai szempontból a legtöbb városi életmódot folytató ember gyorsabban öregszik, mint ahogy azt a naptár mutatja. De nem kell megijedni. Bár az idő kerekét nem lehet visszaforgatni, lefaragni azért lehet a hátrányból. Az emberi szervezet ugyanis csodálatos. Ha támogatjuk működését, fantasztikus módon képes regenerálódni. Három hónap alatt akár hat évet is fiatalodhatunk. Hogyan? Oda kell figyelni önmagunkra.
Mivel az egészség alappillére a gyomor, az emésztés támogatása elsődleges fontosságú. Érdemes ennek érdekében hetente egyszer rizs, gyümölcs, vagy salátanapot, tartani, emésztéstámogató gyógyteákat, élőflórás joghurtot fogyasztani. Az is jótékony hatású, ha minél többször megrágod az ételt, mielőtt lenyeled. A sejtek energetizálása érdekében pedig szedj Q1 és Q10 vitaminokat, antioxidánsokat és szelént. Táplálkozz rendszeresen és csökkentsd a savasító ételek fogyasztását, mint húsok, halfélék, tejtermékek, fehér lisztből készült péksütemények és édességek. Méregtelenítés szempontjából pedig javasolt a rendszeres szaunázás és sportolás.
Sejtregeneráló tippek |
• Heti háromszor végezz fél óra aerob testedzést (futás, úszás, aerobic) |
OLVASS TOVÁBB!
Jóga az íróasztal mellett: Egyszerű gyakorlatok a munkahelyi feszültség oldására
A modern irodahelyiségekben dolgozók számára a hosszan tartó ülés és a stressz központi problémává vált....
KÖZÉRZETMit érdemes tudni a depresszióról?
A depresszió a civilizációs betegségek közé tartozik. Minden korosztályt érinthet, megzavarja a mindennapi életvitelt, és megakadályoz...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK