Legyen szó relaxációról, meditációról vagy egyszerűen csak egy meghitt este megteremtéséről, az illatmécses tökéletes választást jelent, ráadásul ajándéknak sem utolsó, hiszen szép, illatos, és szívből adható.
Ahhoz azonban, hogy a mécsesek használata igazi élmény legyen, és elkerüljük a kellemetlen baleseteket, fontos odafigyelnünk néhány alapvető biztonsági szabályra. Nézzük, mire érdemes különösen ügyelni!
Melyek a legfontosabb szabályok, ha illatmécsest gyújtunk?
Bár az illatmécsesek igazán ártalmatlannak tűnnek, nem szabad elfelejtenünk, hogy kis méretük ellenére tűzveszélyesek lehetnek. Az egyik legfontosabb szabály, hogy mindig tartsuk távol őket az éghető anyagoktól, például függönyöktől, asztalterítőktől, vagy bármilyen papíranyagú dekorációtól.
A mécseseket soha ne hagyjuk magukra, amíg égnek, és mindig gondoskodjunk a megfelelő felügyeletről – különösen gyerekek vagy háziállatok jelenlétében. Az égő mécseseket ne tartsuk kézben, hiszen az olvadt viasz vagy a láng akár súlyos égési sérüléseket is okozhat, és sose kísérletezzünk azzal, hogy egy égő mécsest a másikkal gyújtunk meg.
Fontos, hogy mindig egy stabil, hőálló felületre helyezzük őket. Ha több mécsest szeretnél egyszerre használni, figyelj arra, hogy megfelelő távolságot tarts közöttük, így megelőzheted, hogy túl sok hő keletkezzen.
Párologtatás és oltás – így csináld biztonságosan!
Sokan szeretik a mécseseket illóolajokkal kombinálni párologtatóban. Ez remek ötlet, ám nagyon fontos, hogy a mécses lángja és a párologtató melegedő felülete között legyen legalább 4 cm távolság – így megelőzheted, hogy a túlmelegedés balesetet okozzon.
A különböző illatmécsesek eltérő égési idővel rendelkeznek, ezt megtalálod a termék csomagolásán. Amikor a mécses ideje lejárt, ne vizet használj az oltáshoz! A felhevült viasz és a víz találkozása ugyanis rendkívül veszélyes lehet, mert spriccelhet és égési sérüléseket okozhat. Az erre a célra készített oltó kupak sokkal biztonságosabb megoldás.
Ne feledd: a mécses soha nem kerülhet ki a saját alumínium tartójából, hiszen az olvadó viasz így könnyen elfolyhat, ami tűzveszélyes helyzeteket eredményezhet.
A tárolás is fontos
Bár az illatmécseseket mindennapos használatra szánják, ne hagyd őket tűző napon vagy hőforrás közelében, mindig hűvös, száraz helyet válassz a még nem használt mécsesek tárolásához. Amikor az illatmécses már elhasználódott, ügyelj arra, hogy a helyi előírásoknak megfelelően, az erre szolgáló hulladékgyűjtőbe dobd ki.
Az illatmécsesek valódi otthonos hangulatot teremtenek, és segítenek ellazulni a mindennapok rohanásában. Ha betartod a fentieket, élvezheted a kellemes illatokat és fényeket úgy, hogy közben teljesen biztonságban érezheted magad. Kapcsolj ki, dőlj hátra, és hagyd, hogy a kedvenc illatod magával ragadjon!
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK