A gyógynövények alkalmazásának régi hagyománya az "álompárna". Noha a tudomány sokáig nem vette komolyan, ma az újra felfedezett aromaterápiával kapcsolatban ismét ráirányul a figyelem. Amennyiben ugyanis igaz az, hogy citromfűlevél, komló (komlótoboz) és a levendulavirág mindenekelőtt az illóolajuk révén fejtik ki nyugtató hatásukat, akkor egyenesen ideális, ha ezeket a hatóanyagokat belégzés útján fogadjuk magunkba. A valóban hatásos gyógyfüves párnát tehát citromfűlevéllel, komló- és levendulavirággal és orbáncfűvel kell megtölteni. Ezután azt a fejpárna alá esetleg a fejpárnára helyezzük a lényeg, hogy fej közelében legyen.
Ha a kisbabák nem tudnak elaludni, és sokat sírnak, ez legtöbbször attól van, hogy has- vagy fogfájás, netán egyéb kellemetlen érzés gyötri őket. Ilyenkor a pocira rakott, komlóval és kamillával megtöltött párna gyakran csodát tesz. Többféle receptúra is létezik, amely alapján meg lehet tölteni egy ilyen párnát, lássunk néhányat.
Ez a legegyszerűbb, mert a hozzávalókat bármelyik patikában vagy drogériában könnyen be tudjuk szerezni, és mindegyik alapanyagból ugyanannyit kell beletenni. Ez attól függ, mekkora párnát szeretnénk csinálni: tehetünk mindegyikből 1-1-1 evőkanállal, de ebben az esetben a legideálisabb, ha 3x40 grammnyit használunk.
Ez már egy erősebb keverék. Itt a levendulából használjuk a legtöbbet, macskagyökérből pedig a legkevesebbet: levendulából mérjünk ki 50 grammot, komlóból 40-et, a macskagyökérből 30-at.
Ha könnyen hozzá tudunk jutni szárított gyógynövényekhez, érdemes a legtradicionálisabb receptet kikeverni: használjunk 20 g somkórót, és ugyanennyi citromfűlevelet, illetve 15 g narancsvirágot, és ugyanennyi kamillavirágot, levendulát, és rózsaszirmot. Bár néhány összetevőt nem túl könnyű az év ezen szakában beszerezni, de aki teheti, annak mindenképpen ki kell próbálnia: garantáltan nyugodt álmai lesznek, és csodás illat fogja belengeni a szobát.
Ha nem akarunk varrással vesződni, akkor hobbiboltokban kaphatóak natúr lenvászonból készült kis zsákocskák, amelyek száját össze lehet húzni, és szorosan megkötni, így még véletlenül sem szóródhat ki a keverék, könnyen és gyorsan elkészülhetünk. Ez annyiban praktikusabb a varrott párnánál, hogy ha már nem érezzük elég intenzívnek az illatokat, nem elég erős a hatás, akkor könnyen kicserélhetjük a tölteléket. Ezt a cserét érdemes 2-3 hetente megejteni. Ügyes kezű, vállalkozó szellemű, kreatív Olvasóink természetesen maguk is varrhatják, díszíthetik kedvükre a párnát, de fontos, hogy vagy zsák formát szabjunk ki, vagy lássuk el zipzárral a párnát, hogy az alapanyagok cseréje, frissítése könnyen és zökkenőmentesen történhessen. Amennyiben nem áll módunkban 2-3 hetente újratölteni, úgy jó minőségű illóolajat is csepegtethetünk az anyagra.
Fontos!
|
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK