Európa mellett nagyon divatosak többek között az olyan egzotikus országok, mint Egyiptom, Marokkó, vagy Tunézia, ahol a megszokottól eltérő higiéniai és egészségügyi standardokkal találkozhatunk.
Az egyik leggyakoribb problémát ilyenkor az E-coli baktérium egy fajtája okozza, melyet „utazók betegségének” is neveznek. A kellemetlen hasmenéssel és hasfájással járó fertőzés főleg a fejlődő országokba való utazásoknál jellemző, ahol alacsonyabb a higiéniai színvonal. Többnyire a vízzel és az élelmiszerekkel terjed, így megfelelő elővigyázatossággal és gyakori kézmosással is megelőzhető.
Ezért ha megvan az úti cél, indulás előtt mindenképpen érdemes utánanézni, hogy mi az, amire fokozottan oda kell figyelnünk egy Európán kívüli utazás során.
• Tudjuk meg, hogy milyen az adott országban a csatornahálózat, ihatunk-e csapvizet vagy inkább csak palackozott italokat fogyasszunk. Sok esetben még fogat mosni is érdemesebb üveges vízzel, hogy nehogy elkapjunk valamilyen fertőzést.
• Ne fogyasszunk nyers gyümölcsöt vagy zöldségeket. Amennyiben mégis ennénk, mossuk meg nagyon alaposan vagy hámozzuk meg azt. Bár a szállodákban általában szabadon falatozhatunk belőlük, az érzékeny gyomrúak inkább még ott is kerüljék el.
• Csak olyan helyen együnk, ahol biztosak vagyunk abban, hogy higiénikus körülmények között főznek, és szolgálják fel az ételt.
• Amennyiben messzebbi tájakat veszünk célba, érdeklődjünk utána, hogy van-e ajánlott, esetleg kötelező védőoltás. Ezeket lehetőség szerint adassuk is be magunknak és családtagjainknak egyaránt.
Ezen túlmenően, akárhova is utazunk érdemes a következő jó tanácsokat is megfogadnunk:
• Ügyeljünk a személyes higiéniára. Utazás alatt is mossunk minél többször kezet, hiszen ilyenkor talán még több mindent érintünk, mint általában. Vigyünk magunkkal víz nélkül is használható kézfertőtlenítő gélt arra az esetre, ha nincs lehetőségünk vízzel való kézmosásra. Amint alkalmunk adódik, mossunk alaposan kezet meleg vízzel és amennyiben lehetséges használjunk antibakteriális kézmosót.
• Amennyiben nem vagyunk teljesen megbizonyosodva szálláshelyünk tisztaságáról, használat előtt töröljük át a WC deszkát, mossuk ki a kádat, fürödjünk papucsban, vagy tegyünk lábunk alá egy nem használt törölközőt a fertőzések elkerülése végett.
• 11:00 és 15:00 óra között kerüljük a napozást és 30 percnél hosszabb ideig ne tartózkodjunk egyhuzamban a tűző napon.
• Ügyeljünk a megfelelő hidratációra, igyunk elég vizet nyaralás alatt is.
• Legyen nálunk fájdalomcsillapító, ragtapasz és sebfertőtlenítő, hogy arra is fel legyünk készülve, ha történne velünk vagy egyik családtagunkkal valami.
• Amennyiben repülővel utazunk, ahol gyakran hidegebb van, érdemes egy pulóvert is magunknál tartani, nehogy megfázzunk.
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK