A mesterséges intelligencia hamarosan átvehet bizonyos munkaköröket. Egy szakértő elmagyarázza, melyek azok a munkakörök, amelyek eltűnhetnek a közeljövőben. Íme, az érintett ágazatok!
Informatika: a kódolás és programozás szinte teljes egészében elvégezhető a robotok által. A programozók munkája hatékonyabbá válik, így kevesebb emberi munkaerőre lesz szükség.
Összeszerelés és gyártás: az AI tovább optimalizálhatja az összetett folyamatokat, így a technológiai követelmények az összeszerelő munkásokkal szemben egyre magasabbak lesznek.
Egészségügy: a mesterséges intelligencia átveheti az orvosi nyilvántartások kezelését és a diagnosztizálást, például a képalkotó diagnosztikát. Ez enyhítheti a szakképzett munkaerő hiányát.
Bankok: a mesterséges intelligencia egyszerűbbé teheti a pénzügyi tranzakciókat, kimutatásokat, a csalások felderítését vagy akár a befektetési tanácsadást is.
Mindez a bankokat létszámleépítéssel fenyegetheti a közeljövőben.
Közlekedés és logisztika: az önvezető járművek és drónok támogathatják az emberi sofőröket és pilótákat, vagy akár teljesen helyettesíthetik is őket.
Ügyfélszolgálat: az online asszisztensek még több feladatot láthatnak el a jövőben. Az emberi tanácsadók munkája elég, ha az összetett megkeresésekre korlátozódik.
Kiskereskedelem: az üzletek már rendelkeznek önkiszolgáló pénztárakkal. Ezek valószínűleg teljesen fel fogják váltani a pénztárosokat.
Oktatás: a mesterséges intelligencia tanterveket is készíthet vagy optimalizálhatja a diákok teljesítményét, ami a tanárok túlterheltségén is enyhíthet.
Reklám és marketing: a drága reklámkampányok helyett a mesterséges intelligenciarendszerek személyre szabott reklámot hozhatnának létre és optimalizálhatják a marketingelemzéseket. Ez megnehezítheti a hirdetők és a marketingstratégák munkáját.
Jogrendszer: a dokumentumok és szerződések gyorsabban és pontosabban elemezhetővé válnak, ami könnyebbség az ügyvédek számára, de sok munkahelyet feleslegessé tehet.
OLVASS TOVÁBB!
Ez a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
Nyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK