Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
KÖZÉRZET

Félsz orvoshoz menni?

Szerző:
Szabó Anna
Különleges eseményként éli meg az ember, ha orvoshoz kell fordulnia. Panaszaink és fájdalmaink miatt stresszes állapotba kerülhetünk, bepánikolhatunk.

Amikor orvoshoz kell mennünk, gyakran előfordul, hogy tortúrának érezzük az egész helyzetet. Minek? Nem is fáj annyira a fogam! Már el is múlt a torokfájásom! Tegnap már csak 38 volt a lázam. De sokszor mentegetőzünk, takarózunk efféle kijelentésekkel.





Eredményes gyakorlatsorok segítségével könnyen átvészelhetjük a vizsgálat időszakát és hamar rájövünk, orvoshoz járni nem is annyira szörnyű.






- Ha gyakorlatsorral felkészülünk orvoshoz menetel előtt, tömören és gyorsan el tudjuk mondani orvosunknak panaszunkat: az orvos könnyebben rátalál a helyes gyógymódra, meghatározza problémánkat, többet tud mondani önmagunkról.

- Egy gyakorlatsor felkészíthet bennünket egy azonnal elvégzendő, spontán beavatkozásra is, pl: ha egy orvos úgy véli, be kell tömnie azonnal lyukas fogunkat. Sokan új időpontot kérnek, á erre sajnos nincs időm, nem gondoltam, hogy tömni is kell – mondjuk, majd odébbállunk. A spontán beavatkozás sokként ér bennünket, nem vagyunk felkészülve, túl magas a feszültségszintünk.

A következő gyakorlatokra lesz szükség ahhoz, hogy elkerüljük az efféle kellemetlenségeket és, hogy leküzdjük félelmeinket.

Gyakorlatok:

1)
Vízivás: 2 pohár

2) Agygombok: 1 percig dörzsöljük a következőképpen:
- Egyik kezünk hüvelykujjával és két másik ujjával a ,,vese 27” pontokat (akupunktúrás) masszírozzuk. Ezeket kulcscsontunk alatt találhatjuk, mellcsontunk két oldalán. Másik kezünk két ujjával a köldökünket dörzsöljük.
A pontokat 1-2 percen keresztül kell masszíroznunk, de akár 6 percig is végezhetjük.

3) Pozitív pontok: 1 percig tartsuk a következőképpen:

A pozitív pontok a homlokcsonton a szemöldökök és a hajvonal között középen helyezkednek el.

- Jobb kezünk mutató és középső ujját homlokunk jobb oldalára, bal kezünk mutató és középső ujját a bal oldalára helyezzük. Mindkét pontot 1-3 percig tartsuk, vagy addig amíg energialüktetést nem érzünk.

4) Űrgombok: 1 percig tartani a következőképpen:
- Egyik kezünk két ujjával megérintjük farkcsontunkat, másik kezünk két ujjával pedig a felső ajkunk fölötti területet. A pontokat 30 másodperctől 2 percig tartsuk, szükség esetén lehet tovább is.

5) Fejforgatás: Irányonként 15-ször a következőképpen:
- Egyenesen állva lazán lógassuk vállunkat. Hajtsuk hátra fejünket, és ebben a a helyzetben lazítsunk. Figyeljünk arra, hogy állkapcsunk is laza legyen, ami azt jelenti, hogy szánk enyhén nyitott. Lassan görgessük fejünket jobbra és balra, 15-ször mindkét irányba. Hajtsuk előre fejünket, és állunkat, amennyire csak tudjuk, mellcsontunkhoz közelítve. Figyeljünk arra, hogy az elülső nyakizmunk laza maradjon, és érezzük nyakunkat megnyúlni. Ebben a helyzetben is görgessük fejünket 15-ször mindkét irányba.

6) A+B Csípőhimbálás: Mindegyikkel 20-kör a következőképpen:

A változat:
- Üljünk le a földre, kezünket jobbról-balról helyezzük magunk mellé. Ujjaink előre mutassanak, karunk támassza meg felsőtestünket. Lábunkat hajlítsuk be, keresztcsontunk és farkcsontunk érintse a földet. Ebben a helyzetben medencénkkel körözzünk jobbra és balra. Egyenletesen lélegezzünk. 15-ször körözzünk medencénkkel jobbra, azután balra.

B változat:
- A kiindulóhelyzet ugyanaz, mint az a változatnál, csak lábunkat emeljük 5 cm-rel a talaj fölé. 15-ször körözzünk medencénkkel jobbra ,majd balra. Lábunk maradjon végig mozdulatlan. Légzésünk legyen folyamatos.

7) Cross Crawl szemkörzéssel: 15-ször a következőképpen:
- Érintsük váltakozva jobb könyökünket a bal térdünkhöz, bal könyökünket a jobb térdünkhöz. Egy ideig gyakoroljuk ezt a mozgást, utána a gyakorlat folytatása közben rajzoljunk nagy köröket (forgassuk szemünket) a szemünkkel, először 5-ször jobbra, majd 5-ször balra.




Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL