A szabadtéri testmozgás, a rendszeres séták vagy akár mérsékelt szabadtéri sportok is erősítik immunrendszerünket. És kapj el minden napsugarat, amit csak lehet!
Aludj sokat! A jó éjszakai alvás balzsam az immunrendszerünknek, ezért hat-kilenc óra alvás ajánlott.
Az egészséges étrend (gyümölcsök, zöldségek) is turbó az immunrendszerünk számára. Különösen fontos a C-vitamin (például a citrusfélékben vagy a tormában) és a D-vitamin (napfény által termelt de az avokádóban és a tojásban is megtalálható). Az immunvédelem kiváló eszköze a cink és a szelén, amelyek kapszula formájában is kaphatók.
Szellőztess és párásítsd a levegőt! A helyiség rövid és intenzív szellőztetése növeli a helyiségek páratartalmát. A párásítók szintén segíthetnek, vagy tégy nedves ruhákat a radiátorra.
Igyál még akkor is, ha szellőztetsz! A beltéri levegő a fűtés miatt általában túl száraz, ami méreg a nyálkahártyánknak.
Húzz le legalább két litert naponta (vizet, cukrozatlan teát), az alkoholt azonban kerülni kell.
Könnyebb mondani, mint megtenni, de kerüld a stresszt, tarts szüneteket, amilyen gyakran csak lehet, és tervezz be elegendő regenerálódási időt.
Ne felejts el kezet mosni sem: a leghatékonyabb módszerek közé tartozik, hiszen megelőzni a vírusok átvitelét. Ne érintsd meg az arcod a kezeddel, ez szintén csökkenti a fertőzés kockázatát.
Az influenza elleni védekezéshez még mindig beoltathatod magad - ez még nem késő, mert a védelem körülbelül 10-14 nap után fejlődik ki. Addigra a fertőzés veszélyének még messze nincs vége.
Elsősegély megfázás esetén
És ha mégis elkapod? A megfázás és köhögés ellen a teák és a házi szerek (gőzfürdő stb.), inhaláció (sóoldat) a legjobbak, mivel tisztítják a légutakat. Súlyosabb orrdugulás esetén orrcseppek ajánlottak, míg a köhögésre köptetőt érdemes venned. Lefekvés előtt pedig vegyél be köhögéscsillapítót, ez biztosítja a nyugodt alvást. A legfontosabb pedig, hogy kíméld magad.
OLVASS TOVÁBB!
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Ez a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK