Bizonyára már te is sokszor hallottad, de nem lehet elégszer elismételni: mindig megfelelő méretű, soha ne túl szúk és lehetőleg természetes alapanyagból készült – például tiszta vagy kevert szálú pamut, esetleg selyem – fehérneműt viselj, mert ezek jó nedvszívók és nem fülled be alattuk a bőr. Vásárláskor figyelmesen tanulmányozd a címkén feltüntetett alapanyag-összetételt.
Krémszappan
A szeméremtest környékére kifejlesztett krémszappan kókuszolaj eredetű vegyületet tartalmaz, amely tisztítja, de nem károsítja a hüvely természetes védőrétegét. A selymes krémszappanok plusz védelmi gátat hoznak létre, amely a szervezetet segítve, nem engedi átjutni a mikroorganizmusokat. Az ultrakímélő intim krémszappanok filmet képeznek a bőrfelületen, s megakadályozzák annak kivörösödését.
Tisztasági betét
Fokozott váladéktermelés a hüvelyben nemcsak fertőzés, hanem fogamzásgátló tabletta szedése vagy terhesség miatt is kialakulhat, a menstruációt megelőző napokban pedig bárki észlelheti magán ezt a természetes folyamatot. Tisztasági betét használatával azonban ilyenkor is megőrizheted fehérneműd tisztaságát és komfortérzetedet.
Tampon
A tamponok nagyságát nem a hüvely méretéhez, hanem a vérzés erősségéhez kell igazítani. Leggyakrabban az első két napon (kb. 3-4 óránként) kell cserélni, de később se hagyd fenn 6 óránál tovább, mert jó táptalaj lehet a toxikus sokk szindrómát okozó baktériumoknak.
Törlőkendő
Ha utazáskor, nőgyógyászati ellenőrzés előtt vagy nyári nagy melegben nem tudsz megfelelően mosakodni a nap folyamán, akkor a bőrt nem irritáló, nedves női intim kendővel töröld le magad, elölről hátrafelé.
Tudtad?
• A tejsavbaktériumokat is tartalmazó joghurt segít elkerülni a hüvelyfertőzéseket, s helyreállítja a természetes pH-értéket. A hüvelybe juttatott joghurtot két óráig bent kell tartani – a legjobb tamponnal.
• A most divatos szűk, műszálas nadrágokat mellőzd, mert ilyenkor könnyen kipállik az érzékeny bőr.
• Parfümöt ne használj az intim területeken, mert az illatanyag bőrpírt, allergiát okozhat.
OLVASS TOVÁBB!
Jóga az íróasztal mellett: Egyszerű gyakorlatok a munkahelyi feszültség oldására
A modern irodahelyiségekben dolgozók számára a hosszan tartó ülés és a stressz központi problémává vált....
KÖZÉRZETMit érdemes tudni a depresszióról?
A depresszió a civilizációs betegségek közé tartozik. Minden korosztályt érinthet, megzavarja a mindennapi életvitelt, és megakadályoz...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK