Bár ez a tudás elkallódott a történelem során, az arcdiagnosztika egy fontos eszköze volt a betegségek felfedezésének. Ez egy olyan technika, mely az arcon elhelyezkedő pattanásokra hagyatkozik, hiszen ezekből következtet a testben található gyulladásokra. Ez egy biztonságos módszer, mely segítségével felismerhetőek a betegségek, így megfelelő módon lehet őket kezelni is. A technika azon az elven működik, hogy testünkben minden szerv összekapcsolódik, így az arc alapos vizsgálata segíthet az orvosnak diagnosztizálni bizonyos problémákat.
Az arcod nagyon sok problémát feltárhat, amivel jó, ha időben szembeszülsz. Vizsgáld meg az arcodon lévő aknék, pattanások helyét, helyzetét, és ha bárminemű kérdés vetődik fel benned, keresd fel az orvosodat!
Pattanás az orcákon
- Utalhat dohányzásra
- Az arc folyamatos érintése
- Felgyülemlett baktériumok
Pattanás a T-zónában
- Stressz
- Túlzott alkoholfogyasztás
- Túlzott kávéfogyasztás
- Elégtelen vérkeringés
Pattanás az állon, az állkapocs körül, vagy a nyak területén
- Túlzott keményítő fogyasztás
- Candida fertőzés
- Hormonális problémák
- Túlzott cukor fogyasztás
Szervek szerinti arcdiagnosztika
Bár ez is egy hasznos lista volt, létezik egy jobb módszer is a betegségek lokalizálására. Keresd meg az adott zónához tartozó konkrét szervet az arcodon, ezáltal könnyedén felfedezheted, milyen egészségügyi problémád van.
Máj - a szemöldökök közötti terület
Ha túl sok húst fogyasztasz, a gyomrod túl sokáig kényszerül dolgozni annak megemésztésén. Ez az pedig ahhoz vezet, hogy a szerv túlhajszolja magát, nem lesz ideje pihenni, ami pattanásokhoz, bőrproblémákhoz vezet. A probléma orvoslásának érdekében étkezz egészségesebben, fogyassz sok nyers gyümölcsöt és zöldséget, ezzel felgyorsíthatod anyagcserédet. Fontos az is, hogy minél több időt tölts a friss levegőn.
Húgyhólyag és vékonybél - homlok
Amennyiben pattanások jelennek meg homlokodon, valószínűleg túl sok zsíros, feldolgozott élelmiszert, valamint alacsony rost tartalmú ételt fogyasztasz. Ugyanakkor a túlzott alkoholfogyasztás és a stressz is okozhatja a pattanások homlokon való elhelyezkedését, ez pedig könnyen emésztési problémákhoz vezethet, a méreganyagok felhalmozódhatnak szervezetedben és dehidratálttá válhatsz. Annak érdekében, hogy ezt elkerült, naponta legalább 10-12 pohár vizet kellene meginnod, valamint maradj távol az alkoholtól és a feldolgozott élelmiszerektől.
Gyomor – száj és áll
A száj környékén és az állon található pattanás oka általában a túlzott alkoholfogyasztás, illetve a zsíros, cukros ételek mértéktelen fogyasztása. Étkezz egészségesebben annak érdekében, hogy elkerüld a problémát.
Vese – szemkörnyék és szemöldökök
A pattanások ezen a területen általában a helytelen táplálkozás és a kevés folyadékfogyasztás következményei. Az alkoholfogyasztás, a dohányzás, a rossz vérkeringés és a gyenge szívműködés szintén okozója lehet. A megoldás az, hogy kerüld a koffeint és az alkoholt, valamint igyál sok vizet minden nap.
Vese és tüdő - orcák
A rossz szájhigiénia, az elhanyagolt fogak az egyik indoka az orcákon található pattanásoknak. Ha véget szeretnél vetni ennek, legyen alap a rendszeres fogmosás, valamint a került a cukros ételeket és italokat.
Tüdő – az orcák felső része
Többnyire a fokozott légszennyezés az okozója annak, ha az orcák felső részén találsz pattanást. Annak érdekében, hogy ezt elkerüld, próbálj meg akkor levegőzni, amikor kisebb a légszennyezettség, valamint hagyd abba a dohányzást olyan gyorsan, ahogy csak tudod!
Szív - orr
Az orr közvetlen kapcsolatban van a szívvel – ha tehát pattanásokat észlelsz rajta, kerüld el a túlzott sófogyasztást, és tarts egészségesebb étrendet. Valamint mozogj gyakrabban!
Hormonok – nyak és állkapocs
A pattanások megjelenése ezeken a területeken leginkább a hormonális egyensúlyhiány jelei. Annak érdekében szabályozni tudd hormonháztartásodat, kontrolláld só és koffein bevitelt, valamint fogyassz egészségesebb ételeket.
OLVASS TOVÁBB!
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Ez a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK