Viselkedésgyógyászat:
Saját magunk is befolyásolhatjuk testünk állapotát a sokféle, különböző terápia segítségével. (pl: fizikai, táplálkozás-élettani és kognitív gyógymódok kombinációjával. Remélhetőleg nagyobb sikerre tehetünk szert, mintha tablettával kezelnénk kínzó fejfájásunkat.
Aktív terápiák közé sorolhatóak: Magatartási, hozzáállási és kognitív terápiák, testedzés, relaxáció, kreatív képzelet, hőterápiák, önmasszázs, nyújtózkodási és légzési gyakorlatok, a fejfájást kiváltó táplálkozási és környezeti ingerek felkutatása. Törekedjünk a természetes gyógymódok alkalmazására. Homeopátiás készítmények és gyógynövények fogyasztása.
Passzív terápiák közé sorolható: Akupunktúra, masszázs. A passzív terápiák igen hasznosak és rövid távon célravezetőek lehetnek. Hosszú távon azonban kizárólag az aktívabb terápiák erőfeszítései vezetnek a tartós siker felé a krónikus fejfájás hátterében lévő okokra.
A pozitív ,,hit” gyógyító ereje:
Pozitív érzéseinket, életszemléletünket barátságos, nyugtató jelként fogja fel az agyi központunk, és testünket relaxált válaszra készteti.
A pozitív jelzéseket agyunk utasításként tárolja és aképpen alakítja át. Békesség, derű és nyugalom áraszt el bennünket.
Izmaink elernyednek, eltűnnek a negatív gondolatok és érzések.
A kellemes, kiegyensúlyozott életérzés, könnyedség, lebegéssel párosult csodálatos érzés bekövetkeztével aligha tör ránk a fejfájás.
Negatív érzéssel találkozva , mint pl: az unalom vagy a bizonytalanság érzés azonnal bekapcsolja a ,,támadás vagy menekülés” funkciót.
Negatív ,,hiteink” fejfájáshoz vezetnek:
A ,,támadás vagy menekülés” válaszreakció által az autonóm idegrendszer teljes működésre kapcsol, és a ,,menekülés” érdekében mozgósítja egész szervezetünket.
A mellékvese fokozza az adrenalin kiválasztását, felszökik a vérnyomás, a véráram az emésztőszervektől az agy és az izmok véredényeibe terelődik. Jelentkező negatív reakciónkat megfékezhetjük (kocogással, kerékpározással, nagyobb sétákkal vagy fekvőtámaszokkal).
Ezzel enyhíthetjük izmaink készenléti feszültségét.
Migrénes fejfájás kiváltói lehetnek:
Értágító ételek többsége tartalmaz nitritet, tiramint vagy fenilalanint.
A legközönségesebb értágító ételek a következők:
- bármilyen alkoholszármazék: sör, bor
- joghurt
- savanyúságok
- sajt
- kaviár
- hering
- pácolt húsok
- tojás (amely igen nagy koleszterin tartalommal rendelkezik)
- máj
- nátrium-glutamát (bizonyos ételekben található)
- tej
- hús
Melyekkel a migrénes fejfájás elkerülhető:
Ételeink elkészítéséhez használjuk ezeket az alapanyagokat, amelyek nagy hatással lehetnek a migrénes fejfájás elkerülése ellen:
- különböző dinnyefélék
- barna rizs
- rizsliszt
- puffasztott rizs
- valamennyi szénhidrát (cukor) nélküli sült vagy szárított, teljes kiőrlésű gabonaféléből készült élelmiszer
- frissen facsart, centrifugált gyümölcs vagy zöldséglé
- főtt gyümölcs
- főtt, teljes értékű gabona (kivéve a búza és a kukorica)
- nyers magvak
- korpasütemények
- házi zöldségleves
A piros zöldségfélék, mint pl: paradicsom nagy mértékű antioxidáns tartalmuknak köszönhetően a rák kialakulását sikerrel gátolhatják.
OLVASS TOVÁBB!
Ez a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
KÖZÉRZETMi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
Nyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK