A reflexológia eredete az ősi Kínába vezethető vissza, de az egyiptomi sírkamrák falfeliratai is utalnak erre a gyógyítási módszerre. A kéz előnye, hogy bármikor tudjuk alkalmazni rajta a reflexterápiát.
Nemcsak a lábon és fülön találhatóak meg testrészeink és belső szerveink reflexzónái, hanem a kezünkön is. A megfelelő reflexzónák masszírozásával vagy nyomásával elősegítjük az adott testrész, szerv gyógyulását. A kéz előnye, hogy bármikor tudjuk alkalmazni rajta a reflexterápiát.
Már több ezer éve ismert, hogy testünkön száznál is több aktív pont és zóna található. Ezek ingerléskor – nyomás, tűszúrás, masszírozás – ingerre, reflex, és visszahatás keletkezik az adott testrészben. Ezt a jelenséget használják már évezredek óta gyógyításra, ez a reflexterápia.
Serkenti a vér és a nyirokkeringést, erősíti az immunrendszert, segít a salaktalanításban, szabályozza a hormontermelő mirigyek működését, hatásos az enzimek működésére, fájdalomcsillapító hatása van (a masszázs hatására endorfin szabadul fel, ami hasonló vegyület, mint a morfin)
Kísérő tünetek mellékhatások jelentkezhetnek a terápia során, de ez mindig függ a betegtől és betegségétől.
-láz, hidegrázás, fejfájás, reumás panaszok, megjelenhetnek kiütések, erős izzadás stb.
Láz, fertőző betegség, veszélyeztetett terhesség, rákos betegség, kimerültség, depresszió esetén.
Ha a masszírozást megelőzésként alkalmazzuk, akkor csak 1 percig masszírozzuk az életfontosságú reflexzónákat mind két kezünkön, és elég naponta csak egyszer.
Hogy mivel masszírozzuk a kezünket, ujjainkat, az függ attól is, hogy milyen mértékű a panaszunk. Előfordul, hogy a kezünk erőtlen és nem tudjuk megfelelő ideg kifejteni a megfelelő nyomást, ilyenkor alkalmazzunk, pl. egy ceruzát melynek a végén radír van vagy masszírozógépet.
Mielőtt magunk elkezdenénk kísérletezni önmagunk kezelésével, gyógyításával, ajánlatos szakembert felkeresni, aki felállítja a diagnózist, megállapítja betegségünket. Bízzuk magunkat reflexológusokra!
A reflexzóna-masszázs komolyabb betegségek esetén csak kiegészítő terápiaként javasolt, és csak szakorvosi felügyelet mellett!
Forrás: Dr. Palágyi Jolanda: Kézreflexológia
OLVASS TOVÁBB!
Jóga az íróasztal mellett: Egyszerű gyakorlatok a munkahelyi feszültség oldására
A modern irodahelyiségekben dolgozók számára a hosszan tartó ülés és a stressz központi problémává vált....
KÖZÉRZETMit érdemes tudni a depresszióról?
A depresszió a civilizációs betegségek közé tartozik. Minden korosztályt érinthet, megzavarja a mindennapi életvitelt, és megakadályoz...
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK