Különösen akkor, ha férfiak is akadnak a nézőtéren szép számmal. Kellő gyakorlással azonban a prezentálásban is jobban lehet teljesíteni. Az alábbiakban megosztunk most néhány tippet a témával kapcsolatban.
Nem mindenki születik szónoknak
Mikor a keresésünk fókuszában áll egy irodai állás Budapest városában, minden bizonnyal felmerül bennünk, hogy egy ilyen pozíció betöltése során alkalomadtán prezentációt is kell készíteni. Bár nem minden állás esetében elvárás ez, például a BudapestAllas.hu kínálatában sem feltétlenül, de sok esetben előfordulhat.
Míg valaki remek retorikai képességekkel rendelkezik, másnak rengeteget kell gyakorolnia annak érdekében, hogy magabiztosan és hatékonyan tudjon beszélni közönség előtt. A tartalom összeállítása alaposságot és precizitást igényel, de a legnehezebb azt kivitelezni, hogy a hallgatóság számára élvezhető legyen a prezentáció. A remek előadókészség egy állásinterjú vagy egy vállalkozás működtetése során is kamatoztatható, így mindenképpen érdemes időt és energiát szánni a gyakorlásra és a fejlődésre.
Technikai eszközök
Egy prezentáció elkészítését ma már számtalan technikai eszköz támogatja, amelyek nagymértékben képesek megkönnyíteni a dolgunkat. A közismert PowerPoint mellett például ma már elérhető a magyar fejlesztésű Prezi vagy a szintén népszerű Piktochart is. Ezek mindegyikénél remek sablonok állnak rendelkezésre, amelyeknek köszönhetően tulajdonképpen csak a tartalommal kell foglalkozni.
Ha több ember előtt kell beszélnünk, érdemes egy jól használható vázlatot készíteni, kiemelve a lényeges pontokat. Így jóval egyszerűbb lesz majd előadni a tudnivalókat, és az előadásmód is gördülékenyebb lesz. A betanult mondatokat azonban felejtsük el, hiszen csak erőltetetté tenné az egészet.
Az előadásmód tanulható
Még a legtökéletesebb prezentációt is tönkreteheti az, ha egy az egyben felolvassuk a szöveget, amely a képernyőn szerepel. Ehelyett legyünk természetesek, próbáljuk fenntartani a közönség figyelmét (például érdekességek, személyes tapasztalatok, példák megosztásával) és adjunk lehetőséget a kérdések feltevésére is. Ezzel még arról is meggyőződhetünk, hogy valóban figyeltek-e az előadás alatt.
Hosszúság tekintetében törekedjünk az arany középútra. Ne legyünk se túl rövidek, sem pedig túl hosszúak. Ha nem születtünk kivételes előadónak, gyakoroljuk, fejlesszük az ezzel kapcsolatos készségeinket és alkalmazzunk hatásos trükköket.
Még a legprofibbnak tűnő szakemberek mögött is sok-sok gyakorlás áll. Fordítsunk mi is energiát a fejlődésre, hiszen a retorikai képességek az élet minden területén előnyökkel szolgálhatnak majd.
OLVASS TOVÁBB!
Influenza vagy nátha? Segítünk a megkülönböztetésben!
A légúti megbetegedések száma jelentősen megnőtt az utóbbi időben....
KÖZÉRZETKímélő gondoskodás az Eucerin tanácsai alapján
Bőrproblémák: szárazság, ekcéma, hiperpigmentáció, öregedésgátlás....
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK