Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
REJTÉLY-MISZTIKA

7 baljóslatú kívánság, mely valóban rosszul végződött

Szerző:
Szabó Anna
Az emberek mindig is tartottak az átkoktól. Úgy tűnik, nem is alaptalanul, hiszen ragály, szeretteik elvesztése és halál is gyakran köszöntött az ilyen baljóslatú kívánságok áldozataira. Számos olyan eset van azonban, amelynek áldozatai szkeptikusak voltak a természetfeletti „hókusz-pókuszokat” illetően, de ez nem segített abban, hogy megmeneküljenek a káros következményektől.

 

Az átok vagy gonosz kívánság, a rosszakarók, sámánok, varázslók és papok szokása, fegyverzetének része. Amikor megátkozunk valakit, szabadjára engedjük felgyülemlett haragunkat, és a legtöbb pszichológus azt mondaná, hogy a rituális átkok sem tesznek mást – kivéve, hogy a megátkozott számol azzal, hogy az átok valóra válik. Kutatások szerint az átok akár halált is okozhat, mivel a teljes tehetetlenség érzetét kelti. A kutatók valóban megdöbbentő hasonlóságot tapasztaltak egy általánosan halálosnak tűnő fertőzéstől való félelemtől haldokló nyugati ember és egy boszorkány átkától haldokló primitív ember között. Egy másik magyarázatban szerepel az ún. magnetofon-elmélet – vagyis az, hogy egy gondolat beleivódhat egy tárgyba vagy egy személybe, sőt, még át is lehet vinni másokba. Ha ez a gondolat rosszindulatú, akkor a hatása is az. 

{KEPGALERIA}

6. Az átok megfogant

Az egész családra ható átok olyan régi, mint maga a civilizáció. Az ókori görögök szilárdan hittek az átok hatásosságában, amelynek legismertebbje Atreusz házát sújtotta. Atreusz saját kezűleg ölte meg Hermész isten fiát egy szerelmi vetélkedés során. Emiatt az istenség megátkozta a gyilkost és egész háza népét. Atreusz véletlenül megölte saját fiát, másik fiát, a hős Agamemnont pedig felesége szeretője ölte meg, az asszonnyal pedig saját fia végzett.

Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL