Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
REJTÉLY-MISZTIKA

Áttörés: A Szent Grál helye egy 1500 éves ősi kézirattal követhető nyomon

Szerző:
Szabó Anna
A Biblia kutatói nem kis lendületet kaptak a Szent Grál felkutatásában, miután annak helyét nyomon követték egy dokumentumban, amelyet 500 évvel az utolsó vacsora után írtak.

A Szent Grálról azt mondják, hogy egy kehely, amelyből Jézus Krisztus ivott az utolsó vacsorán, és amelybe Arimathiai József fogta fel Krisztus vérét a keresztre feszítésekor. Az ókori legendáktól a kortárs filmekig a vallási tárgyat évszázadok óta rejtély övezi. Számos ember vadászott erre a keresztény ereklyére, de végső helyének felkutatását elősegítheti a mostani áttörés.

500 évvel azután, hogy a Bibliában megemlítették, Anonymus Placentius ókori keresztény író és zarándok egyetlen művében, amely Jeruzsálem szent helyeiről szól, így írt: "az ónix kehely, amelyet Urunk megáldott az utolsó vacsorán".

A Smithsonian Channel „Titkok” című dokumentumfilmje pedig elmagyarázta, miért lehet ennek az ősi szövegnek a felfedezése kulcsfontosságú a végső lelőhely megtalálásához.

A narrátor így szól: „Az ősi kézirat szerint a Jézus által az utolsó vacsorán használt kelyhet - a Szent Grált - a Szent Sír-templomban tartották és imádták.”

„De az első ismert említés 500 évvel Jézus halála után következik be, akkor mi történt vele az utolsó vacsora után?

„A tanítványok felismerték volna annak fontosságát abban az időben? A vacsorát, amelyet Jézus a letartóztatása előtti utolsó pillanatokban elfogyasztott, rendkívüli jelentőségű pillanat volt.

A történet középpontjában a kehely áll, amelyet az első áldozás gyakorlatának megkezdésére használtak."

Robin Griffith-Jones (alábbi képen), az angol egyház papja részletesen elmondta, miért gondolja úgy, hogy a kelyhet Jézushoz közeli személyek védték meg.

Hozzátette: „Szerettek volna valamit megtartani, ami tanúbizonyság volt a barátjuktól, akit ugyanazon az éjszakán elárultak.

„Még aznap este elvették volna a kelyhet, és azt mondták:" ez különleges, megtartjuk. "

Az észak-karolinai egyetem professzora, James Tabor (alábbi képen) úgy vélte, hogy bizonyítékokat talált arra, hogy egy mozgalom folytatta a kereszténység gyakorlását Jeruzsálemben.

2016-ban elmondta: „Az új keresztény mozgalom gyülekezet kezdte használni az Utolsó vacsora házát. A vacsorára ugye Jeruzsálemben, egy ház „berendezett emeleti termében” került sor.

- Tehát valaki, aki jelentős erőforrásokkal rendelkezett, lényegében átadta ezt a magánházat a mozgalomnak, ami ott marad 40 évig.

„Ugyanabban a térben akartak lenni, mint Jézus, és érezni azt, hogy szent helyen vannak."

2014. márciusában két spanyol történész azt állította, hogy az észak-spanyolországi Leonban található templomban fedezték fel a Szent Grált. Azt mondták, hogy a kehely a 11. század óta volt ott.

A tudományos vizsgálatok megerősítették, hogy a kehely Kr.e. 200 és Kr.e. 100 között készült, és a történészek olyan adatokat gyűjtöttek be, amelyek három évre terjedő kutatást tartalmaztak a Grál hollétéről.

A meggyőző részletek ellenére nincs mód arra, hogy biztosan kijelentsék, hogy a pár csakugyan felfedezte a Szent Grált, amelyből Jézus ivott.

Az sem segít, hogy nagyjából 200 állítólagos Szent Grál van a világ különböző pontjain.

Sőt, sok tudós megkérdőjelezi, hogy létezett-e valaha a Szent Grál.
 

forrás

rejtély misztika
Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL