Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
REJTÉLY-MISZTIKA

BRÉKING: December 21-én ismét feltűnik a Betlehemi csillag az égen!

Szerző:
Szabó Anna
Rendkívül különleges karácsony előtt állunk az idén. Egy olyan jelenségnek lehetünk tanúi, amelyre 2000 éve nem került sor. Ha minden igaz, legutóbb Jézus születésekor volt rá precedens. Vajon miért épp ebben az évben ismétlődik meg a jelenség? Csak nem a Messiás eljövetelét jelzi?

A három király útja

Mind hallottuk a történetet a híres csillagról az égen, amely a napkeleti bölcseket Jeruzsálembe vezette, akik a zsidók királyát keresték, mivel a látták a születendő király csillagát Babilonban. Mikeás próféta könyvéből az derült ki, hogy a leendő király a júdeai Betlehemben születik meg. Ott meg is találták a királyok, akik megajándékozták a kis Jézust tömjénnel, mirhával és arannyal.

Máté kontra Jakab

Az eredeti Mátéi beszámoló a 3. századra kissé kiszíneződött az apokrif Jakab evangéliumában. A babiloni bölcsekből háromkirályok lettek. Gáspár, Menyhért és Boldizsár. Azóta a képzőművészetben mindenki egy ragyogó, hosszú fénycsóvával rendelkező csodálatos égi jelenségként ábrázolta a csillagot, mintha egy üstökös lenne. 

Milyen csillagot láthattak a bölcsek az égen?

Sok elmélet született azzal kapcsolatban, hogy milyen csillagot is láthattak valójában a bölcsek. Talán üstökös volt? Szupernóva? Vagy egy nem mindennapi bolygóegyüttállás? Az üstököst ki lehet zárni, mivel arról nincsenek beszámolók. A Halley üstökös Kr. e. 12-ben járt bolygónk közelében. 

De szupernóvára utaló feljegyzés sem maradt fenn. Az együttállások pedig Jézus pontos születési időpontjára lenne szükség. 

Kepler volt az első, aki foglalkozott ezzel a kérdéssel, hogy választ találjon arra, mikor született Jézus és milyen csillagállások lehettek az égen. Ő volt az első, aki kiszámolta és kimutatta, hogy a Betlehemi csillag Kr. e. 6-ban a Jupiter-Szaturnusz-Mars hármas együttállás következett be. A hármas együttállás is mondhatni új csillagot hozott létre és ezt láthatták a bölcsek.

De egyéb számítások szerint a Kr.e. 7-ben történt Jupiter-Szaturnusz együttállás vezethette a bölcseket.

A Jupiter 12 év alatt, a Szaturnusz 29 év alatt kerüli meg a Napot. Földről nézve az eget a két bolygó 20 évente roppant közel kerülne egymáshoz, ezért Kr. e. 7 évben a bolygók látványosan megközelítették egymást, méghozzá a Halak csillagképben. Az is érdekes, hogy a Jupitert a közel-keleti kultúrkörben a Királyok csillagaként ismerték. A Szaturnuszra Izrael csillagaként tekintettek, illetve zsidó csillag néven volt ismeretes. Ezért tűnik nyilvánvalónak, hogy a Betlehemi csillag a Jupiter és a Szaturnusz együttállása volt Kr. e. 7-ben.

2020. december 21-én ismét feltűnik a Betlehemi csillag az égen

Az említett együttállás, ami Kr.e. 7-ben is bekövetkezett, épp idén, december 21-én fog megismétlődni, az év legrövidebb és legsötétebb napján. Aznapra ér a Jupiter a Szaturnuszhoz, és ennek pedig mi magunk is szemtanúi lehetünk! Napnyugta után egy órával, 17 órakor a fényes fehér Jupiter már látszani fog égen, és balra, kicsit feljebb jelenik majd meg a Szaturnusz, halvány, narancssárga színben. Ehhez foghatót 1623 óta nem láthattunk, és 2080-ig nem is fogunk látni, bár a csillagászok szerint hasonló együttállásra 20 évente kerül. Azonkívül, hogy pazar látványosságban lesz részünk, vajon még mit hoz el a jelenség? Ezt a kérdést bizony továbbra is rejtély övezi, legalábbis egyelőre.


 

rejtély misztika
Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL