Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
REJTÉLY-MISZTIKA

Likouala rejtélyei: A Mokele-Mbembe és társai

Szerző:
Szabó Anna
A távoli, ugyanakkor egzotikus kontinens, Afrika számos rejtélyt tartogat még a tudósok és a kalandvágyó felfedezők számára. A kongói Likouala-mocsárvidékről viszonylag kevés ismerettel rendelkezünk – az ide látogató szakértők jobbára a helyi őslakók elbeszéléseire hagyatkozhatnak, ha az itteni állatvilágot szeretnék tanulmányozni.

 

Néhány pigmeus hihetetlen lényekről számol be a messzi földekről ide utazóknak: ezeket az állatokat a legtöbben a dinoszauruszokkal rokonítják. Vajon lehet-e ezen mondáknak valamilyen tudományos alapja, vagy az őslakosok történetei nem többek a fantázia termékeinél? A cikkben erre keressük a választ.

{KEPGALERIA}

 

 

 

De mi a helyzet a kongói Likouala-mocsárvidékkel? A területre már régóta vezetnek expedíciókat, melyek gyökerei egészen az 1600-as évekig nyúlnak vissza. Az egyik legismertebb európai utazónak Proyart abbé számít: az abbé és misszionáriusai olyan karmos lábnyomokat találtak, melyek kerülete legalább 90 centiméter volt, a köztük lévő távolság pedig több, mint két méter. Proyart 1776-ban kiadott művében tette közzé feljegyzéseit. A Chicagói Egyetem zoológiai tanszékének egykori professzora, Roy Mackal 1980–81-es felderítőútja során további elbeszélésekkel gazdagította a kongói lényekkel kapcsolatos ismereteinket; hasonlóan cselekedett Bill Gibbons angol felfedező is, aki 1985-ben és 1992-ben szervezett ide expedíciókat. Milyen teremtményekről olvashatunk a feljegyzésekben?

Tipikus kongói vidék.  Foto:Michael K. Nichols

Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL