Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
SZÁMMISZTIKA

Mesés számok - Miért pont 3-7-9 ?

Szerző:
Szabó Anna
A mesék a számmisztika titkos nyelvén beszélnek hozzánk és gyermekeinkhez, tanítanak minket, átadják a tudás kulcsait, magasabb jelentéstartalommal töltik meg az elbeszéléseket. A számmisztika tudománya évezredekre nyúlik vissza, a legősibb kultúrákban lelhetőek fel a számok misztikus kódrendszere.

 

Manapság leginkább a horoszkópokban találkozunk jelentéseikkel. Pedig a magyar népmesékben is köztudottan jelen van a számmisztika. Gondoljunk csak a hétfejű sárkányra, a hetedhét országra, a három királyfira vagy a törpékre és még sorolhatnánk, mindannyian jól ismerjük őket. Mondakutatók szerint a különböző népekre jellemző számok jelennek meg saját népmesei-és mondaköreikben. Nálunk jellemzően a 3-7-9-es számok bűvköre lelhető fel.

{KEPGALERIA}

 

A kilences szám a tökéletesség száma, a kiegyensúlyozott hármast önmagával megszorozva kapjuk ezt a számot. Ő a Mennyország kapuja. a spirituális, lelki élet és tudás szimbóluma. Rajzolatából észrevehető, ahogy itt már a felső csakrákra terelődik a hangsúly, ellentétben tükörképével, a hatossal. A mesékben a gyógyítás eszközeként szerepel, kevésbé cselevést, inkább tárgyakat jelöl; a kilencedik ház, kilenc féle gyógyfű, kilenc árpaszem. Érdekesség, ha a kilences számot bármilyen más számmal megszorozzuk, és az eredmény számjegyeit összeadjuk, egészen addig, amíg egyjegyű számot kapunk, láthatjuk, hogy a számjegyek összege mindig kilenc. A Tarotban a Remete, és a Hold lapok a megfelelői.

Szólj hozzá Te is!

OLVASS TOVÁBB!

SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL