Hogy lehet az, hogy a modellek bőre annyira gyönyörű? A válasz egyszerű: az alapozótól. Ismét kötelező lett az alapozó használata. Ha elolvasod útmutatónkat, megtudhatod, hogyan válaszd ki a számodra tökéletes alapozót, és hogyan használd úgy, hogy a bőröd tökéletesnek hasson.
Hogyan találd meg a megfelelő árnyalatot?
Ha fiatal vagy, és a bőröd nem túl pattanásos, akkor nincs igazán szükséged alapozóra. Hozd ki a legtöbbet a fiatalos arcbőrödből: tegyél rá egy kis pirosítót vagy bronzosítót, és már kész is vagy. Ha azonban nem vagy ilyen szerencsés, és el kell tüntetned a tökéletlenségeket és egyenetlenségeket, akkor megéri alapozót venni. A csodálatos, tökéletes arcbőrhöz olyan alapozóra van szükséged, ami megfelel a bőrtípusodnak, ezt azonban sajnos nagyon sok nő figyelmen kívül szokta hagyni, és vagy túl sötét, vagy túl világos, esetleg túl nehéz alapozót használnak. A bőrük így kemény és maszkszerű lesz, nem, pedig hibátlan és természetes.
Tuti tippek a megfelelő alapozó kiválasztásához
- Az arcbőrödet tisztítsd meg, mielőtt elindulsz alapozót vásárolni, mert csak így láthatod, hogy pontosan milyen árnyalatra is lesz szükséged.
- A táskádba tegyél egy kis tükröt, hogy megnézhesd benne magad, amikor kimész a napfényre, és leellenőrizhesd a hatást.
- Onnan tudod, hogy megtaláltad az igazit, hogy az alapozó eltűnik a bőrödben, és nem ül ki a felszínére.
- Ha nem akarod az arcodra kenni az alapozót, amikor a boltban próbálgatsz, akkor inkább az alkarod belső felén próbáld ki, mert az itt lévő bőr árnyalata hasonlít leginkább az arcbőr árnyalatához.
- Ne feledd, hogy nyáron kicsit sötétebb, télen, pedig kicsit melegebb színű alapozóra lesz szükséged. Kerüld a rózsaszínes-bézses árnyalatokat, mert azok nem néznek ki természetesnek – inkább a sárgásak közül válassz.
- Mindig abban az évszakban vásárolj alapozót, amelyikben használni szeretnéd, mert így látszik pontosan, hogy milyen árnyalatra is van szükséged.
- Ha ragyogóbbá szeretnéd tenni az arcbőrödet, akkor kenj egy kis hidratáló krémet az alapozóra. Ha még így sem vagy elégedett, tegyél egy kevés bronzosító gélt is az alapozó fölé.
Az áhított arcbőr és az alapozó – milyen alapozó illik hozzád a legjobban?
Sápadt és érdekes
Ha nem akarsz úgy kinézni, mint egy szellem, és tejfehér a bőröd, akkor nagyon kell vigyáznod, hogy jó alapozót válassz. A legjobb, ha ragyogó, folyékony alapozót választasz. A lehető legtermészetesebb hatás eléréséért az ujjbegyeddel vidd fel az alapozót a bőrödre.
Sima és tökéletes
Ha a bőröd egyenetlen vagy foltos, akkor olyan alapozóra van szükséged, ami eltünteti a tökéletlenségeket, és simává varázsolja a bőrödet. A szakértők egyetértenek abban, hogy ezt folyékony alapozóval lehet a legjobban elérni. Az alapozót lefelé irányuló, seprő mozdulatokkal vidd fel az arcbőrre, mégpedig alapozó ecset segítségével.
Matt
A zsíros arcbőr csillogását hagyományosan úgy nyomják el, hogy az alapozó fölé púdert tesznek, ez azonban élettelenné és fakóvá teszi az arcbőrt. Szerencsére már lehet kapni olyan alapozókat, amik amellett, hogy tökéletessé varázsolják az arcbőrt, a zsíros csillogást is megszüntetik.
Tíz évvel fiatalabb
Ha már van néhány ráncocskád, akkor vigyáznod kell, nehogy olyan alapozót használj, ami maszkszerűvé vagy öreggé teszi az arcodat. Olyan alapozót válassz, ami fényvisszaverő szemcséket tartalmaz, mert ezek elveszik a hangsúlyt a ráncokról és a tökéletlenségekről, ráadásul mindenféle bőrárnyalatra tökéletesek.
Hogyan vidd fel az alapozót az arcbőrre?
- Mindig hidratálás után használd az alapozót, hogy a bőröd magába tudja szívni.
- A legjobban úgy tudod az arcbőrbe olvasztani az alapozót, ha nedves szivaccsal vagy az ujjbegyeddel viszed fel.
- Mindig nagyobb tükörben nézd meg a végeredményt, hogy az egész képet lásd, ne csak egy részét.
{KIRALYLANY}
- A legjobb hatás eléréséért használj nedves szivacsot, de csak kevés alapozót, mert különben a szivacs túl sokat szív magába. A nehezen elérhető területeken használj ék alakú szivacsot.
- Nagyon vigyázz arra, hogy az alapozott terület szélén jó alaposan el legyen dolgozva az alapozó. Különösen a járomcsont, a hajvonal és a nyak területére ügyelj.