Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
SZEX, SZERELEM

Így teremtsd meg az egyensúlyt a kapcsolatodban

Szerző:
Szabó Anna
Azt bizonyára mindenki tudja, hogy a jól működő párkapcsolat egyik titka, hogy mindkét fél egyformán szeresse egymást. De mi van akkor, ha ez az egyensúly felborul és az egyik fél jobban szeret, mint a másik? A szerelmi egyensúlyt meg lehet találni, mi pedig megmutatjuk, hogyan!

Az egyik fél az égvilágon mindent megtesz szerelméért, a másik azonban még a tizedével sem viszonozza ezt a törődést. Ebben az esetben az érthető, hogy aki mindent megtesz, folyton panaszkodik, hiszen kedvese gyakorlatilag fittyet hány rá, no meg a kívánságaira, elvárásaira is, sőt, még a születésnapját is elfelejti. Számos esetben megfigyelhető, hogy az egyik fél sokkal, de sokkal többet tesz párja boldogságáért.

Ki kapja a nagyobb pofont?

Ha a párkapcsolatban az egyik fél jobban szeret, sokkal jobban elkötelezi magát, mint a párja. Sokkal többet tesz azért, hogy kedvesét boldognak lássa, többet tesz magáért a kapcsolatért és valószínűleg többet is vár el az adott párkapcsolattól. Érthető, hogy ha szakításra kerül sor, akkor ő kapja a nagyobb pofont, hiszen elvárásai messze meghaladták a másik fél elvárásait. Az, hogy valaki mennyire szorosan kötődik a párjához, többnyire gyerekkori tényezők, illetve a saját személyisége befolyásolja. Azt azonban nem árt tudni, hogy egy kapcsolatban az érzelmi elkötelezettség számtalanszor megváltozik. Ha például az elején a férfi rajong jobban a párjáért, megeshet, hogy néhány év elteltével fordul a kocka, és szabályosan idegesíteni fogja kedvese viselkedése – és ez fordítva is így van.

Szeretet vagy szenvedély?

Természetes, hogy minden ember stabil kötődésre vágyik egy párkapcsolatban. A kezdeti nagy tüzet, a hatalmas szenvedélyt azonban egy idő után – általában 1-3 évvel később – átveszi egy sokkal higgadtabb, de elmélyültebb ragaszkodás, a szeretet. Erre azonban egyáltalán nem kell negatívumként tekinteni, hiszen ez egy mélyebb kötődés kezdeti szakasza is egyben. A sarkalatos pontot egy párkapcsolatban az jelenti, ha a felek egyszerűen képtelenek az elköteleződésre.

Tippek az egyensúlyért

1. Ha valamilyen válsághelyzet üti fel a fejét, törekedjetek arra, hogy mindig közösen keressétek a megoldást és a mélypont ne feleméssze, hanem inkább megerősítse, felfrissítse a kapcsolatot.
2. A legnagyobb mélypontok mindig akkor alakulnak ki, amikor a kapcsolat valami miatt megtorpan, és nem tud továbbfejlődni. Ebben az esetben fontos, hogy tudjatok alkalmazkodni és legyetek képesek elfogadni azt, hogy éppen egy krízishelyzetben vagytok.
3. A szüleitől mindenki megtanul egyfajta családmodellt, amelyet akarva, akaratlanul is, de átvisz a saját felnőttkori kapcsolatába. Megeshet, hogy olykor pontosan ez a minta veszélyezteti a kapcsolatokat, vagyis mindig ugyanazokat a hibákat követjük el. Ha úgy érzed, hogy már a sokadik párkapcsolatod fut zátonyra ugyanazért a problémáért, érdemes felkeresni egy szakembert és együtt feltárni az okok mélyebb gyökerét.
4. Olykor fontos, hogy tudjatok szakítani a klasszikus férfi-női szerepekkel, hiszen a nehéz pillanatokat csak úgy tudjátok átvészelni, ha kellőképpen rugalmasak vagytok. Ha a párod néha megfőzi helyetted a vacsorát, te pedig kitakarítod a kocsit, sokat tehettek a kapcsolat felfrissítéséért.


5. Egy kapcsolatot folyamatosan ápolni kell. Nem elég a kezdetekben mindent megbeszélni, közös programokat szervezni, ennek így is kell maradnia hosszú, hosszú éveken át. Így építhettek ki biztos érzelmi alapokat, a nehéz helyzetekben pedig pontosan az együtt megélt élmények felidézéséből táplálkozhattok.
6. Ha úgy érzed, hogy a kapcsolat egyensúlya azért borult fel, mert valamelyikőtök túlságosan uralkodni akar a másik felett, háttérbe szorítva ezzel a másik fél saját elképzeléseit, szintén érdemes szakemberhez fordulni és átgondolni, vajon miért alakult ez így.


Egyenlőtlen harmónia

Vannak emberek, akiket egyáltalán nem tölt el boldogsággal és elégedettséggel az a tudat, hogy a kapcsolatban a két fél egyenlő viszonyban áll. Egy visszahúzódó, bizonytalan ember például gyakran választ maga mellé dominánsabb, partnert, mert egyszerűen nem találja a helyét egy olyan kapcsolatban, ahol közösen kell meghozni a fontosabb döntéseket. Egy határozott partner mellett viszont gyakran találunk olyan nőt vagy férfit, aki inkább beletörődő és kompromisszumokra képes, csak azért, hogy minden rendben menjen. Itt erősíti meg magát a régi tétel: az ellentétek vonzzák egymást!

 

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL