Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
SZEX, SZERELEM

Összeköltözéskor is köss kompromisszumokat - Mire érdemes figyelni?

Szerző:
Szabó Anna
Minden jól működő párkapcsolat eljut egyszer az összeköltözés szakaszába. Ilyenkor fontos, hogy egyszerre őrizzük meg a lakásban az identitásunkat, akár saját lakrésszel vagy praktikus berendezkedéssel. Két egyéniség összehoz egy közös, mindkettejük számára kényelmesen élhető életteret – lássuk az íratlan szabályokat!

Mivel ez a hely adja a kapcsolat kereteit, a mindennapjaitok helyszínét, érdemes előre eltervezni, mik azok a dolgok, amiken megbukhat a békés költözés. Nem szabad a berendezkedést egyfajta hatalmi harcként megélni, hiszen ez semmi jóra nem vezet a jövőben. Mindkét félnek fontos, hogy otthon érezze magát a környezetben, így van pár lényeges dolog, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Szülői ház? Albérlet? Közös lakás? Döntsetek megfontoltan!

Kényes kérdés, de az első és legfontosabb döntés a hely letisztázása. Amennyiben jó kapcsolatban vagytok a szülőkkel, valamint megfelelő méretű a ház, praktikussági okokból jó megoldás lehet, ha oda bútoroztok össze. Ám ebben az esetben számolni kell a szülőkkel való súrlódásokkal is, a tiéteken felül, ami megterhelő lehet a párkapcsolatotoknak.

 

Egyedül élhettek viszont már az albérletben, ami kiváló átmeneti megoldás lehet, amíg teljesen biztosnak nem érzitek magatokat egy közös lakásra beruházásra. Hátránya, hogy az általában magas bérleti díjat, illetve a rezsit is kettőtöknek kell állni, míg szülői házban ez a költség megoszlana.

Amennyiben megbizonyosodtatok már róla, hogy tudtok együtt élni és készen álltok egy nagyobb beruházásra, itt az ideje egy közös lakásba befektetni. Ehhez nagyon biztos érzelmi kapcsolatra van szükség, ugyanis ha ketten hitelt vesztek fel, akkor azt bizony vissza is kell fizetni. Szakítás után viszont hatalmas további vitákra adhat okot a közösen felvett hitel – jobb többször is átrágni magatokat ezen az életre szóló kérdésen.

A saját tér fontossága

Fontos meghagyni mindkettőtök saját terét, egyszerűbb dolgotok van, ha két szoba áll a rendelkezésetekre. Külön szobák hiányában elég egy saját kis sarok is, amit mindketten úgy rendeztek be, ahogy akartok – legyen ez akár csak az éjjeliszekrényetek is. Azonban a közös területeken mindenképp közösen kell döntenetek, ahogy a nevében is áll. Lehet, hogy a párodat nem érdekli túlságosan a konyhapult színe, ám mégsem állhatsz neki egyedül bútorokat bevásárolni a közös lakhelyetekre. Időt kell szánnotok rá, hogy mindenből megtaláljátok a kompromisszumképes megoldást, ami mindkettőtök tetszését elnyeri. Ugyanúgy kell akarnotok, hogy ez az elv működjön – ha a mérleg nyelve az egyik fél felé billen, már nincs értelme az egésznek.


 

Amennyiben nagyon különbözik az ízlésetek, igyekezzetek megtalálni az arany középutat. Ugyanez vonatkozik a saját tárgyak elhelyezésére. Sajnos sokan nincsenek tekintettel a közös lakásban a másik félre, és az egész lakást elhalmozzák a saját tárgyaikkal – legyen az futball ereklye vagy akár macskás képek. Ez a másik fél elnyomását szimbolizálja, hiszen nem adsz neki helyet az otthonában, ami az övé is! Nem szabad úgy éreznie egyik félnek sem, hogy nem egyenlő a párkapcsolatban. Meg kell őriznie a helynek azt az intimitást és szeretetet, amit addig tettetek a kapcsolatba – csak így van esélye a közös, boldog jövőtöknek.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL