Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Boszorkánytornyok Németországban

Szerző:
Szabó Anna
A boszorkánytorony (németül: Hexenturm) egy gyűjtő név, amely alatt azokat a középkori várakat értjük, amelyek börtönként szolgáltak. Leginkább a tornyokat értjük ez alatt, ahol a boszorkányperek, próbák, kivégzések zajlottak vagy ahol fogva tartották a vádlottakat. Most beutazzuk a németországi tornyokat, amik még ma is állnak és legtöbb múzeumként funkcionál.

{KEPGALERIA}

Freisingi Boszorkánytorony

Másként ezt a tornyot még gyerekboszorkány toronynyak is hívják.

Az első tárgyalássorozat azután kezdődött, hogy koldulásért és tolvajlásért elfogták Andre Lorenzt 1715 december 3-án. Nem mellesleg azzal is megvádolták, hogy képes sertéssé és egérré változni. Majd az ő vallomása alapján két másik gyereket is letartóztattak. Végül 1717.augusztus 12-én Andrét felakasztották a cellájában, egy másik fiú pedig betegségben halt meg. Illetve három másik fiú is kivégeztek 1717. november 12-én tűzzel-vassal.

A második gyermek boszorkányper Veit Adlwart letartóztatása váltotta ki, akit lopás bűnével fogtak el. Valószínűleg ő volt az egyik az első körből származó a két fiú közül, akit elengedtek megtérés címszó alatt és szimplán végignézte a végrehajtást. A második nagy per során több mint száz embert tartóztattak le. Összesen nyolc fiú kivégezték 14-23 év között és három középkorú koldust. Most már Veit Adlwart is kivégezték 1721. december 15-én. A letartóztatási hullám és a kivégzések akkor értek véget, amikor már a hisztéria a felső rétegeket is megcélozta.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL