Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Utazás a lehetetlenség és a tehetetlenség országába - Szomália

Szerző:
Szabó Anna
A különböző hírportálokon, valamint közösségi oldalakon néha fel-felbukkan azéhezés, a háború és a kilátástalanság Afrikája. Ilyenkor pillanatnyi empátiát érzünk, majd továbblapozunk. Most álljunk meg néhány percre, és nézzünk a szakadék mélyére egy szomáliai nő tapasztalatain és emlékein keresztül.

 

Néhány évvel ezelőtt egyik tanárom hívta fel a figyelmünket a Desert Flower című filmre,
ami egy szomáliai származású modell életét dolgozta fel. A film Waris Dirie önéletrajzi regényén alapszik, ami egy szomáliai nomád családból induló, majd a legfényesebb nemzetközi kifutókat érintő életutat tár az olvasók elé. Úgy gondoltam, hogy az ő beszámolóit alapul véve bemutatom a tradicionális és a háborúk súlytotta Szomáliát, azt az országot, amely a világ egyik legszegényebbikének számít, ahol az öntörvénykezés felülírja az államit, nincs működő nemzetgazdaság, és a nomád pásztorkodás még ma is az ország fő tevékenységforrása.

{KEPGALERIA}

 

 

Háborús övezet


Az ország 1960-ban dobta le magáról a brit és az olasz gyarmati kötelékeket, majd a szocialista értékrendet követve a 70-es években elkezdődtek az államosítások. Ebben az időszakban hatalmas szárazság pusztított az országban, és Etiópiával is hadban állt, viszont mindezek ellenére sorra épültek az éttermek, a szállodák, különösen a fővárosban, Mogadishuban húztak fel számos impozáns épületegyüttest. Az 1990-es években az ország nagy törzsei közt háború tört ki, mindegyik magának akarta a hatalmat, aminek hatalmas pusztítás lett a következménye.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL