Függetlenül attól, hogy úgy gondolod, a fogyáshoz kevesebbet kell enned, és többet mozognod, még mindig fontos eldönteni, hogy pontosan milyen ételeket fogsz enni. Mindannyian különbözőek vagyunk, és míg egyesek magas szénhidráttartalmú, de alacsony zsírtartalmú étrendre vágynak, mások ezzel az étrenddel rosszul érzik magukat. Vannak, akik szeretik a salátákat, mások inkább egy húsos vacsorát szeretnek.
Mi az a keto diéta?
A keto diéta tulajdonképpen egy alacsony szénhidráttartalmú étrend. Az ötlet az, hogy a szénhidrát-fogyasztást napi 50 gramm aá korlátozza, az energia legnagyobb részét zsírból és fehérjéből nyerheted ki. Így néhány nap alatt elfogynak a vérben lévő szénhidrátokból származó cukrok, és a zsír- és izomkészletek energiává válnak. Ezt a folyamatot ketóznak nevezik, és innen származik a „keto” név.
Keto diéta kezdőknek
A kezdők azt gondolhatják, hogy a keto nagyon hasonlít az Atkins-diétára, de nem egészen ez a helyzet. Míg az Atkins alacsony szénhidráttartalmú, de magas fehérjetartalmú étrend, a keto magas zsírtartalmú, mérsékelt fehérjetartalmú és alacsony szintű szénhidráttartalmú étrend. Fontos az is, hogy keto diéta megkezdése előtt konzultálj az orvosoddal, mert megterhelő lehet a testedre, különösen a vesékre nézve.
Keto diéta megkezdése
A keto diéta megkezdéséhez fontos először megismerni, hogy mely ételek tartalmazzák a legtöbb zsírt és a legkevesebb szénhidrátot. Ehhez meg kell változtatnod a táplálkozási szokásaidat is. Ez nagyon különbözik a többi étrendtől. Noha a legtöbb étrend sok gyümölcsöt és zöldséget javasol - ezekben az ételekben a magas szénhidrát- és cukortartalom miatt a keto kifejezetten ellenzi a fogyasztásukat. Készülj fel arra is, hogy sokat kell főznöd, mivel a feldolgozott ételek igencsak egészségtelenek.
Mi együnk keto mellett?
A keto diéta kezdetekor búcsút kell mondanod az üdítőitaloknak, az édességeknek, a sütiknek, a csokoládénak, a pizzának, a krumplinak és más, magas szénhidráttartalmú ételeknek. Ugyanakkor nem állhat az étrended túl sok csirkemellből sem, mert az magas fehérjetartalmú étel. Az étkezések nagy része egy kevés fehérjét tartalmazhat, sok zsírt és néhány, keményítőt nem tartalmazó, alacsony kalóriatartalmú zöldséget.
Keto diétás ételek
A lényeg az, hogy elegendő zsírt és mérsékelt mennyiségű fehérjét kell fogyasztani, így például zsírosabb hal, steak, sonka, tojás és sajt szolgálhat az étkezés alapjául. További zsírok hozzáadásához egészséges olajokat is beilleszthetsz az étrendedbe, például avokádót és olívaolajat, vajat, tejszínt. Szükséged van persze valamennyi szénhidrátra, de leginkább alacsony szénhidráttartalmú zöldségeket válassz, ilyen például a spenót, a saláta, a zeller, a spárga és a paradicsom.
Nasi keto diéta mellett
Általában a keto diéta eléggé laktató, így nem lesz szükség túl sok nassolnivóra. A legtöbb ember 3 fő étkezés mellett is jól érzi magát. A keto nasik azonban nagyon egyszerűek. Fogyaszthatsz dióféléket, amelyek tele vannak zsírokkal, ha valami frissítőt ennél, akkor a zeller vagy az uborka tejszínes sajttal a legjobb barátod lehet. Ezen kívül számos receptet találhatsz az interneten.
Keto étrend
A keto-t általában rövid távú étrendnek tekintik, ezért fontos, hogy készíts egy tervet. A legtöbb ember az életmód megváltoztatásának kezdeti indulásaként használja. Döntsd el, meddig fogod tartani a keto diétát, és mi lesz a következő utána. Azok számára, akik küzdenek a keto-étrend kidolgozásával sem kell aggódniuk, számos 7 napos keto-diétaterv elérhető kezdőknek. Egy napi menü például így néz ki:
• Reggeli: rántotta, paradicsommal és kávéval
• Ebéd: avokádó, szalonna és kecskesajtos saláta
• Vacsora: keto pizza
Keto diéta mellékhatások
A gyors fogyáson kívül a ketonak is vannak mellékhatásai. Mivel csökkenteni fogod az elfogyasztott zöldségek mennyiségét, először székrekedés léphet fel. A rossz lehelet szintén problémát jelenthet. A legtöbb ember keresztülmegy az úgynevezett „ketoinfluenzán” - gyengeséget, émelygést és fáradtságot tapasztalhatsz, és fejfájást is okozhat. Ez azért történik, mert a tested felváltja a szénhidrátot zsírra, amiből aztán energiát állít elő.
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK