Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
KÖZÉRZET

Nagyító alatt, avagy a mikro- és makroelemek jelentősége - 3. rész

Szerző:
Szabó Anna
Az előző két részben számos mikro- és makroelem mutatta meg nekünk, hogy igazi nagysága nem a méretében rejlik, hanem a rendeltetésében. A vizsgált elemek ugyanis így vagy úgy, de részt vállalnak szervezetünk normális működésében. Ezzel a cikkel lezárul ez a téma, így nem maradt más hátra, mint hogy még néhány lényeges elemet nagyító alá vegyünk.

{KEPGALERIA}

Jód (I)

A mikroelemnek számító jód a pajzsmirigy rendes működését segítheti, ugyanis a pajzsmirigy hormonjainak élőállításához jódra van szüksége a szervezetünknek. Ezek a hormonok trijód-tironin (T3) és a tiroxin (T4).

Várandósság esetén a jódhiányos állapot növelheti a koraszülés és a magzati elhalás kockázatát. Újszülötteknél szellemi hiányosságok léphetnek fel a jód hiányállapotának köszönhetően. Később a pajzsmirigy megnagyobbodása, golyva keletkezése, lassuló anyagcsere, valamint csökkent testi és szellemi teljesítőképesség jelentkezhet hiánytünetként.

A ritkán előforduló, súlyosabb jódhiány a pajzsmirigy alulműködését eredményezheti, és ha az alulműködés komolyabbra fordul, akkor az számos következménnyel járhat. Ilyen például a fáradékonyság, a levertség, a csökkent koncentrációs képesség és a súlygyarapodás, illetve gyermekkorban a növekedési visszamaradottság és a fejlődési zavarok.

Ez a mikroelem megtalálható például a jódozott sóban, a halakban és a kagylóban.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL