{KEPGALERIA}
A mikro-és makroelemeknél jellemző, hogy indirekt módon segíthetnek bizonyos folyamatokat. Erre jó példa a makroelemnek számító klór, ami a gyomorsav egyik alkotóeleme és így szerepet játszhat az emésztés folyamatában.
További példa lehet erre a közvetett támogatásra a vandánium is, amely a testünk anyagcseréjében közreműködő molekulák felépítésében tölthet be szerepet.
A klór részt vehet még a só-víz háztartás irányításában is, valamint közreműködhet a sav-bázis egyensúly fenntartásában.
Fő forrása a konyhasó.
Ugyan úgy, mint a vitaminokat, a mikro-és makroelemeket is túl lehet adagolni, amely túladagolás negatív következményekkel járhat. Egyes esetekben a fokozott fogyasztásuk javaslott, viszont bizonyos helyzetekben nem ajánlottak ezek az elemek, így a beviteli mennyiségről mindig kérjük ki egy orvos véleményét.
Továbbá az egyes elemeknél felsorolt hiánytünetek más betegségek esetén is felléphetnek, így megjelenésükkor forduljunk orvoshoz.
OLVASS TOVÁBB!
Influenza vagy nátha? Segítünk a megkülönböztetésben!
A légúti megbetegedések száma jelentősen megnőtt az utóbbi időben....
KÖZÉRZETKímélő gondoskodás az Eucerin tanácsai alapján
Bőrproblémák: szárazság, ekcéma, hiperpigmentáció, öregedésgátlás....
KÖZÉRZETMinden, amit érdemes tudnod, ha tartasz a Parkinson-kórtól
A Parkinson-kórra jelenleg nincs gyógymód, de a betegség előrehaladásának lassítására irányuló terápiák fejlesztése folyamatosan z...
A stressz és az aranyér kapcsolata
Rohanó világunk gyakran kiváló talajt biztosít a stressz eluralkodására az életünkben. Ezen idegi terhelés több, mint egy rövid ideig...
KÖZÉRZETImmunegyensúly télen – Mutatjuk, mit érdemes fogyasztani!
Ősszel-télen egy-két megbetegedés még belefér, hiszen közösségben járva óhatatlanul is elkaphatsz egy vírusfertőzést....
KÖZÉRZETOmega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
ÁLLATI CUKISÁGOK