Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Éjjel-nappal Szentendrén

Szerző:
Szabó Anna
Túl Békásmegyeren, ha elmegyünk a HÉV végállomásáig, felfedezhetjük a Festők Városát, mely talán az egyik legszebb település a Dunakanyarban. Nézzük hát, miért érdemes legalább egy sétát tenni ebben a kicsiny városkában!

 

Macskaköves, csöndes utcácskák, eldugott sikátorok, halk zene szól a Fő tér felől. Ez bizony Szentendre! Ez a nagyjából 25000 főt számláló városka a Szentendrei járás székhelye Pest megyében. Fővárosunktól csupán 14 km-re helyezkedik el.


Egyedi, mediterrán jellegű hangulata mellett a művészetek képviselik fő vonzerejét, a Festők Városa elnevezés sem éppen a véletlen műve. Vegyes etnikumú településnek mondható, rendelkezik horvát, lengyel, német és szerb kisebbségi önkormányzattal is. Az idők folyamán csatlakozott néhány település Szentendréhez, ezek ma csak városrészek, de megőrizték egykori nevüket. Ilyen például Izbég is.

{KEPGALERIA}

 

Végül, de nem utolsósorban…


Cikkem zárásaként a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumról, vagyis a Skanzenről szeretnék pár szót ejteni. Általában annak is dereng a Skanzennel kapcsolatban valami (hogy van valahol egy ilyen) aki nem nagyon hallott még Szentendréről.


1967-ben hozták létre, hazánk legjellegzetesebb tájegységeinek népi építészetét, hajdani életmódját mutatja be. A 18. századtól kezdődően a 20. század közepéig, a különböző társadalmi rangú népek életét mutatja be.


Megtekinthetjük többek között a Felső-Tiszavidéket, a Kisalföldet, a Nyugat-Dunántúlt, a Bakonyt, a Balaton-felvidéket. Ki kell emelnem még a Néprajzi Látványtárat azon belül a Skanzen Galériát, mely időszakos kiállítások otthona, és a Skanzen Vonatot, mellyel könnyedén végig lehet látogatni a tájházakat.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL