Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Titokzatos kőtömbök, óriásfejek - A Húsvét-sziget fotókkal

Szerző:
Szabó Anna
Egy elzárt sziget, ahol gigantikus kőtömbök állnak, védelmező óriásfejek. Hogy a csudába kerültek oda és kik csinálták őket? Már megint az UFO-k építkeztek vagy a csodálatos tehetséggel megáldott őspolinézek? Egyáltalán miért? A rejtély nyomába eredtünk, hogy megtudjuk, hogy jött létre a ma már népszerű turistacélpont, a Húsvét-sziget kőkolosszusai!

{KEPGALERIA}

Honnan jöttek az „őspolinézek”?

A régészek ma lapitáknak nevezik az új-guineai népet, akik méltán nevezhetők a navigáció és a fazekasság mestereinek, akik Kr. e. 1000 táján érték el a Fidzsi-szigetet, majd hosszú, veszélyes út után a Tonga és Szamoa szigeteket. Leszármazottaik 400 évvel később még keletebbre hajóztak, hogy új földeket keressenek. Úgy gondolták, hogy a világ tele van szigetekkel, és azok mindenütt lakatlanok. Erős, kéttörzsű kenuikon széllel szemben is akadálytalanul tudtak vitorlázni, remekül tájékozódtak, így hosszú utakat tettek meg távoli szigetekre. Ezért nevezik őket „sok sziget népé"-nek, azaz polinézeknek.

A szigeten élők elmesélése szerint elődeik napokon át hajóztak, míg egyszerre csak feltűnt az utolsó sziget: Te Pito o te Henua, a Világ Köldöke. Thor Heyerdahl norvég régésznek azonban más a vélemények ezekről. Szerinte az első telepesek inkább keletről, az inkák előtti Dél-Amerikából érkeztek, azonban a legmodernebb DNS vizsgálatok ezt cáfolták. A szigeten élők a mai polinézek utódai.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL