Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
GYERMEK

Beszélgetés képzelt barátokkal

Szerző:
Szabó Anna
A gyerekek előszeretettel beszélgetnek babáikkal, plüss állataikkal, vagy éppen képzelt barátaikkal. A szülő ilyenkor aggódni kezd, ám erre semmi ok, ugyanis a fantáziajátékok fejlesztik az egészséges képzelőerőt, és ennek később még sok haszna lehet.

 

Azok a gyerekek, akik fantáziájukat megmozgató játékokat kedvelnek, később több dologra tudnak majd figyelni, sőt, az életben is több örömük lesz. A fantáziajáték velejárója, hogy a gyerek, miközben bizalmasan elmeséli a macijának mindazt, ami benne feszül, levezeti esetlegesen negatív érzelmeit, haragját, féltékenységét. Ez a fajta társalgás oldja a feszültséget, ráadásul fejleszti a problémamegoldó képességet és a kommunikációs készséget.

Jó, ha te is bekapcsolódsz ebbe a fantáziajátékba. Például, ha a gyerek képzeletbeli barátjára fogja egy tárgy eltörését, cáfolat helyett célszerű üzenni ennek a barátnak, hogy máskor jobban vigyázzon. Az üzenetet a gyerek azonnal érteni fogja. A figyelmes szülő egyébként is segítheti a gyerek egészséges képzelőerejének fejlődését, életkorához igazodva megteremtheti a képzelőerő játékbirodalmát.

{KEPGALERIA}

 

 

Öttől nyolcéves korig

A gyerekek játékában ilyenkor már általában az élet tükröződik. Azzal segíthetsz, ha az ehhez szükséges kellékekről, feltételekről gondoskodsz. Legyen elég anyaga, doboza és ne utolsó sorban elegendő helye. Odaadhatsz neki régi törölközőt, zoknikat, gombokat, hagy készítsen belőlük azt, amit akar.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL