Bizonyára már tudod, hogy a kórokozók elleni rendszerünk meglehetősen összetett. Első védelmi vonalát a bőr, a gyomorsav, a belekben élő hasznos baktériumok, a vizelet és a könny alkotják.
A fehérvérsejtek őrjáratoznak szervezetünkben baktériumokra, vírusokra és egyéb kórokozókra vadászva. Ha valamelyikre rábukkannak, fegyverként saját magukat hasznosítják: antitesteket és méreganyagokat termelnek elpusztításukra. Amennyiben valahol gyulladás lép fel, az átalakult fehérvérsejtek akcióba lépnek.
A fenti folyamatban kulcsfontosságú szerep jut az A-, B-, C-, E-vitaminnak, béta-karotinnak, kalciumnak, szelénnek, cinknek, vasnak, magnéziumnak.
Mivel,
• erős antioxidánsként, vírusölő, hisztamingátló és antibakteriális hatóanyagként működnek. Az antioxidánsok védik a szervezetet a szabad gyökök káros tevékenységétől, amely degeneratív betegségeket okozhat.
• fenntartják a nyirokrendszer működését, illetve segítenek a fehérvérsejtek és antitestek termelésében.
• segítenek gyulladáscsökkentő prosztaglandinokká alakítani a nélkülözhetetlen zsírsavakat. Ezek nélkül a szervezet nem lenne képes szabályozni a fehérvérsejtek működését, ami növelné a meghűlés, a fertőzés és az allergia kialakulásának kockázatát.
• védekeznek a környezetszennyezés okozta károk ellen.
A növényi nyomelemek - vagyis fitokemikáliák - olyan súlyos betegségek megelőzésében segíthetnek, mint a rák, a szívbetegségek, valamint az asztma, az izületi gyulladás és az allergia. De nem szabad megfeledkeznünk a változatosságról sem. Mert bár a gyümölcsök és zöldségek nagyon hatásosak egészségünk felturbózására, a napi táplálkozás kiegészítőjeként kell fogyasztani őket. Elegendő mennyiséget kell ennünk a többi ételcsoportból is (gabonafélékből), ha azt akarjuk, hogy a csontjaink erősek, a sejtjeink pedig egészségesek legyenek. A mérték sem árt, sőt amennyiben személyre szóló diétát követünk, vagy orvosi felügyelet alatt állunk, mindenképpen beszéljük meg az orvosunkkal, mielőtt bármilyen drasztikus változtatásba vagy új egészségmegőrző kúrába kezdünk.
Szeder
Vírus- és baktériumölő, rákmegelőző.
A-, C-, K-vitamin, béta-karotin, folsav
Alma
Újra életre kelti a gyomor hasznos baktériumait. Kiváló méregtelenítő.
Kálium, C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, béta-karotin, pektin
Narancs
Tisztító, belsőleg antiszeptikus hatású.
C-vitamin, kalcium, kálium, béta-karotin, folsav.
Banán
Gombaölő, alvássegítő, természetes antibiotikum.
B6-, C-, K-vitamin, kálium, béta-karotin
Brokkoli
Antibiotikus hatású, vírusölő, antioxidáns és tisztító hatású.
C-, B3- és B5-vitaminok, kalcium, magnézium, foszfor, béta-karotin.
Káposzta
Vírus- és baktériumölő, méregtelenítő.
C-, E-, K-vitamin, kalcium, magnézium, kálium, foszfor, béta-karotin, folsav, jód.
OLVASS TOVÁBB!
Omega-3 zsírsavak: életmentő tápanyagok a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben
Mik azok az Omega-3 zsírsavak?...
KÖZÉRZETEz a 6 hétköznapi szokásod rémálmokat okoz a fogorvosnak
Naponta kétszer fogat mosol, időnként fogselymet használsz, és azt hiszed, ezzel minden rendben van? Tévedsz, mert sajnos számos mindennap...
KÖZÉRZETFogszabályozás ár – ennyibe kerül a fogszabályozás manapság
Bár sokszor úgy érezzük, hogy a tökéletes mosoly ára szinte minden pénzt megér, itt az ideje, hogy beszéljünk a költségekről....
Mi a különbség a szemvizsgálat és a látásvizsgálat között?
A köznyelvben gyakran egymás szinonimájaként használjuk, ám a szemvizsgálat és a látásvizsgálat nem ugyanaz. Szemünk egészsége érd...
KÖZÉRZETNyomkodjuk-e a pattanásokat? A La Roche-Posay inkább a hámlasztásban hisz!
A pattanások nyomkodása valós probléma, főleg akkor, ha a tükör előtt állva nem tudsz ellenállni a kísértésnek....
KÖZÉRZETNyári nyomás, őszi nyugi: a pihenés is lehet kimerítő?
Sok ember számára a nyár a boldogság és a kikapcsolódás időszaka. Napsütés, nyaralás, élmények – mindez egyesek számára örömte...
Adja meg születési időpontját!
VAGY
EZT EL KELL OLVASNOD
ÁLLATI CUKISÁGOK