Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Kíváncsiság és borzongás - Katakombák Európában

Szerző:
Szabó Anna
Róma, Palermo, Párizs – néhány város, azok közül, ahol földalatti járatok, alagútrendszerek szolgáltak a régmúlt idők és letűnt korok embereinek örök nyughelyéül. A katakombák többsége nyitva áll a látogatók előtt, de így is kevesen szánják rá magukat, hogy végigsétáljanak a halál birodalmán, pedig így néhány perc erejéig összeolvadhat a jelen és a múlt.

 

A katakombák eredetileg ókeresztény temetkezési helyek voltak. I. sz. 150 körül kezdték
kialakítani a föld alatti járatokat, ahol, az akkori keresztényüldözések miatt istentiszteleteket celebráltak, és később temetkezési helyként is használtak. Egyes feltételezések szerint az őskeresztények a római zsidóktól vették át ezt a szokást, akik már az i. e. 1 században alkalmazták ezt a temetkezési módot, viszont ennek megerősítéséhez több összehasonlító vizsgálatra lenne szükség, így ez a feltételezés nem teljesen megalapozott.

{KEPGALERIA}

 

 

Ezen kívül több ezer, fehér márványból vésett szarkofágtöredéket is megtekinthetnek az
odalátogatók, amelyek az ókori római szobrászat mesterműveinek számítanak. Az ott látható
alkotások tökéletesen ábrázolják az ókeresztény szakrális szimbólumokat. A katakombát királynőként is emlegetik, és nem véletlenül, mivel számos mártír és püspök temetkezési helyéül szolgált, valamint ez Róma egyik legszebb és legérdekesebb temetkezési helye. Tehát, az arra járók
mindenképp szakítsanak időt arra, hogy beleszippantsanak egy letűnt kor föld alatti folyosóinak „illatába”.

A fotón egy márvány szarkofágtöredék látható.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL