Kövesd friss cikkeinket RSS csatornánkon
UTAZÁS

Kíváncsiság és borzongás - Katakombák Európában

Szerző:
Szabó Anna
Róma, Palermo, Párizs – néhány város, azok közül, ahol földalatti járatok, alagútrendszerek szolgáltak a régmúlt idők és letűnt korok embereinek örök nyughelyéül. A katakombák többsége nyitva áll a látogatók előtt, de így is kevesen szánják rá magukat, hogy végigsétáljanak a halál birodalmán, pedig így néhány perc erejéig összeolvadhat a jelen és a múlt.

 

A katakombák eredetileg ókeresztény temetkezési helyek voltak. I. sz. 150 körül kezdték
kialakítani a föld alatti járatokat, ahol, az akkori keresztényüldözések miatt istentiszteleteket celebráltak, és később temetkezési helyként is használtak. Egyes feltételezések szerint az őskeresztények a római zsidóktól vették át ezt a szokást, akik már az i. e. 1 században alkalmazták ezt a temetkezési módot, viszont ennek megerősítéséhez több összehasonlító vizsgálatra lenne szükség, így ez a feltételezés nem teljesen megalapozott.

{KEPGALERIA}

 

 

A holttesteket a folyosó falában kialakított kazettákban helyezték el, később pedig függőleges helyzetbe állították őket, ami fokozza az egyébként is hátborzongató élményt. A legtöbb holttest maradványait a mai napig azok a ruhák fedik, amikben eltemették őket, így nem csak a mumifikálódott testeket tekinthetik meg az ide látogatók, hanem ízelítőt kaphatnak az adott korok öltözködési szokásaiból is.

Ezen a helyen tényleg egy karnyújtásnyira van a modern kor embere a történelemtől, és olyan érzés kerítheti a látogatót hatalmába, mintha egy morbid filmbéli múzeumban sétálgatna.

A fotón felfüggesztett mumifikálódott testek láthatók, a folyosókon kialakított üregekben.

Szólj hozzá Te is!
SZEMÉLYRE SZABOTT HOROSZKÓP

Adja meg születési időpontját!

VAGY

KÉREM AZ ELEMZÉST

HÍRLEVÉL